OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 MARCA 2015 r.


 

Bóg jest Dawcą życia. Nam nie wolno dysponować niczyim życiem. Brońmy tych, którzy są bezkarnie mordowani tylko dlatego, że jeszcze się nie urodzili. Adoptujmy modlitewnie nienarodzone dzieci.

1. W liturgii obchodzimy: w środę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia. Na Mszy świętej wieczornej będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Po Mszy, zamiast Nowenny, odprawimy nabożeństwo dla małżeństw oczekujących dziecka z błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym. Zapraszamy gorąco.

2. W poniedziałek zapraszam na godz. 1900 na plebanię Parafialny Zespół Koordynacyjny.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne (uwaga – zmiana w piątek!):

Droga Krzyżowa w piątek:

- w Darłowie: o godz. 1900 – miejska, DLA WSZYSTKICH, zaczynamy na Rynku;

- w Cisowie po Mszy św. o godz. 1630 (ok. godz. 1700).

Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy o godz. 1500 (czyli ok. 1545), a w Cisowie przed Mszą – ok. 920.

4. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w czwartek o 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

5. Spotkania stałe na plebanii: Krąg Biblijny – w czwartek o 1900. „Rozmowy przy kawie” – nie będzie, ze względu na miejską Drogę Krzyżową. Zbiórka ministrantów młodszych, ministrantów dorosłych i panów kościelnych – w sobotę o godz. 1200. Schola dziecięca – w sobotę o 1600.

6. Biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek, godz. 1600-1700, i w sobotę godz. 1000-1200.

7. Sprzątanie kościoła: Niestety, nie znalazł się nikt, kto by zadbał o świątynię przed dniem dzisiejszym...O przygotowanie jej na następną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 22c,d. W kościele jest zeszyt – proszę, by sprzątający wpisali do niego swoje nazwiska. Sprzątamy w piątek wieczorem (ok. 1900), w sobotę bezpośrednio po Mszy porannej (730) lub wieczornej (1845).

8. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy artykuły m.in. o Dobrym Łotrze oraz o duchowej adopcji dziecka poczętego. Oprócz tego polecamy „Naszą Arkę” – o św. Teresie z Avila, „Drogę” dla młodzieży i „Małego Gościa Niedzielnego” z plakatem Jerozolimy.

Można też kupić palmy – dochód przeznaczony jest na działalność Caritas Parafii.

9. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne – są wolne Msze nawet w tym tygodniu.

10. Przy obrazie Miłosierdzia stoi skarbonka, do której można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

11. 28 marca w koszalińskiej katedrze odbędzie się wielkopostne czuwanie młodych. Młodzież chętną do wyjazdu prosimy o zapisywanie się po Mszach świętych – jeszcze przez całą niedzielę.

12. Przekazujmy 1% podatku na Caritas Diecezji. Swój PIT można zanieść do rozliczenia do Hospicjum.

13. Za tydzień, w Niedzielę Palmową – na Mszy o 1100 odbędzie się dziecięcy konkurs na najładniejszą i naj­większą palmę. Oceniamy wyłącznie palmy zrobione własnoręcznie w domach. Nagrody będą dla wszystkich dzieci z palmami wykonanymi w domu. Po każdej Mszy świętej Caritas będzie zbierała ofiary na „chleb św. Antoniego”. Do nabycia będą też paschaliki na Wigilię Paschalną i stół wielkanocny – po 5 zł.

14. Z serca dziękujemy za zebraną żywność dla najuboższych – zarówno w czasie rekolekcji, jak i w Biedronce. A na nowy tydzień niech Pan błogosławi.