OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 5 KWIETNIA 2015 r.


 

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech pusty grób naszego Pana będzie nam mocą.

1. W liturgii obchodzimy Oktawę Wielkanocy. To jest jedna wielka uroczystość, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Msze święte będą odprawiane wg planu niedzielnego. Zgodnie z zarządzeniem biskupa, taca będzie przeznaczona na uszkodzoną przez pożar plebanię Sanktuarium Skrzatuskiego. Na Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca – zapraszam wszystkie Róże.

3. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo z Koronką dziś i jutro po Mszy o 1500, czyli ok. 1545, a w pozostałe dni – po Mszy wieczornej. Zapraszamy gorąco.

4. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy,  w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 1700 – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i okazją do spowiedzi.

5. Spotkania stałe są w tym tygodniu: w czwartek o 1900Krąg Biblijny, w piątek o 1900„Rozmowy przy kawie” (spotkanie dyskusyjne dla dorosłych), w sobotę o 1600schola dziecięca.

6. W przyszłą niedzielę Msza o 1100 będzie odprawiona w intencji dzieci obchodzących imieniny lub rocznice urodzin i chrztu – dzieci można zgłaszać w zakrystii. Po Mszy na plebanii odbędzie się spotkanie przed 1. Komunią Świętą.

7. Niedziela Miłosierdzia to święto Caritas Polska – nasza parafialna Caritas będzie tego dnia obchodziła swoje 20-lecie. Zapraszamy na Mszę o godz. 1500, a aktualnych i emerytowanych członków Caritas potem na plebanię na kawę. Przy okazji Caritas dziękuje za zebrane dary na Święta dla najuboższych – dzięki Wam obficie obdarowaliśmy 44 rodziny w parafii. Bóg zapłać za hojną miłość bliźniego.

Na Niedzielę Miłosierdzia przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Będziemy je składać na każdej Mszy świętej, do przygotowanego kosza.

8.  Biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek, w godz. 1600-1700 i w sobotę, w godz. 1000-1200.

9. Sprzątanie kościoła: dziękujemy mieszkańcom ul. Wieniawskiego 22a,b za sprzątnięcie w środę, a wszystkim, którzy przyszli w sobotę, z serca składamy wyrazy wdzięczności.  O przygotowanie świątyni na niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 21a,b,c. W kościele jest zeszyt – proszę, by sprzątający wpisali do niego swoje nazwiska. Sprzątamy w piątek wieczorem (ok. 1900), w sobotę bezpośrednio po Mszy porannej (730) lub wieczornej (1900).

10. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tych Świąt: służbie liturgicznej i rodzicom ministrantów młodszych za dekoracje Ciemnicy i Grobu oraz za służbę w czasie Liturgii Triduum Paschalnego, wszystkim lektorom i komentatorom za czytania, Paniom za dbałość o zasłony na krzyże i obrusy ołtarzowe, a także wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach w Liturgii i jeszcze znaleźli czas na adorację. Niech sam Zmartwychwstały będzie Waszą nagrodą. Dziękuję też za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – zebraliśmy 485 zł (i wszystko wydaliśmy).

11. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne – są wolne Msze poranne w tym tygodniu.

12. Od tych Świąt przywracamy zwyczaj przyjmowania Komunii Świętej na kolanach, nie w rzędzie, ale wzdłuż stopnia komunijnego. Oczywiście chorzy mogą przyjmować na stojąco. Niech to będzie wyraz naszej wiary w obecność Zmartwychwstałego w Najświętszym Sakramencie.