OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA– 19 KWIETNIA 2015 r.


Czym jest dla nas Biblia? „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”… A więc…?

1. W liturgii obchodzimy: dzisiaj – Niedziela Biblijna; w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski i Diecezji; a w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.

2. Dzisiejsza taca jest tacą remontową – przeznaczoną na nasz wkład w renowację kościoła. 

3. W poniedziałek nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania w kościele mariackim o godz. 1700. Otoczmy tych młodych swoją modlitwą, by nie zmarnowali tego wielkiego daru.

4. Również w poniedziałek w godz. 1500-1900 oraz we wtorek 21-go w godz. 1000 do 1900 na plebanii Caritas wydaje jabłka. Chętnych zapraszamy z własnymi siatkami od podwórka.

5. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 1700 – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i okazją do spowiedzi. Możliwość spowiedzi jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą świętą.

6. Spotkania stałe: w czwartek o 1900Krąg Biblijny, w piątek o 1900„Rozmowy przy kawie” (spotkanie dyskusyjne dla dorosłych), w sobotę o 1200 zbiórka ministrantów, a o 1600schola dziecięca.

7. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

Andrzej Krzysztof Falkowski, kawaler, zam. w Strzeszynie, i Jolanta Tepurska, panna, zam. w Zakrzewie.[1]

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego związku jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

8. Pielgrzymki:

1) Co kilkanaście lat wystawiany jest do publicznej adoracji oryginał Całunu Turyńskiego – tak będzie i w tym roku. Dlatego parafia Mariacka ze Sławna organizuje w dniach 5-13 czerwca pielgrzymkę do Włoch, do grobu św. Jana Pawła II i do Turynu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły są na plakacie w gablocie oraz na stronie wwww.mariackaslawno.pl w zakładce pielgrzymki. Zapisać się można u ks. Szurka pod numerem 602 593 857.

2) Odnowa w Duchu Świętym parafii mariackiej w Darłowie zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 14-16 maja. W programie: Wiele-Kalwaria, Toruń – Radio Maryja, Niepokalanów. Koszt: 270 zł. Zgłoszenia u pani Dudzińskiej (tel. 788 126 214) lub u o. Andrzeja.

9. Sprzątanie kościoła: dziękujemy mieszkańcom ul. Wieniawskiego 21d,e,f za sprzątnięcie świątyni. O przygotowanie jej na przyszłą niedzielę proszę parafian z ul. Wieniawskiego 23a,b,c. Proszę, by sprzątający wpisali do zeszytu swoje nazwiska. Uwaga! Malowanych elementów drewnianych w kościele nie myjemy na mokro, tylko wycieramy z kurzu miękką szmatką!

10. niedzielę po Mszy o 1100 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które obchodzą 1. rocznicę Komunii.

11. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy m.in. początek cyklu artykułów o Duchu Świętym – tak mało nam znanej Osobie Boskiej. Oprócz tego jest jeszcze „Nasza Arka” – o męczeństwie duchowieństwa polskiego, „Mały Gość Niedzielny” z plakatem Matki Bożej z Guadalupe oraz „Droga” dla młodzieży.

12. Dzisiaj po Mszach świętych SKC w ramach „Pól Nadziei” zbiera ofiary na Hospicjum, w zamian dając żonkile – symbol hospicyjnej nadziei.

13. Niech Słowo Boże będzie dla Was wsparciem, pociechą i drogowskazem.