OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 MAJA 2015 r.Bez zjednoczenia z Panem Jezusem jesteśmy martwi. Chodzimy, oddychamy, pracujemy – ale jesteśmy martwi duchowo. To On daje nam życie. Trzymajmy się Go – miłością.

1. W liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana; w środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; a w piątek – uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski (nie obowiązuje wstrzemięźli­wość od pokarmów mięsnych).

2. W poniedziałek zapraszam Posłańców na spotkanie o godz. 1900 na plebanii. W tym tygodniu rozniosą oni do naszych domów nowy „List do Parafian” – zapraszam do zapoznania się z nim.

3. We wtorek zapraszam wszystkich na Mszę świętą o godz. 1000, którą odprawią wszyscy księża z naszego dekanatu, którzy spotkają się na dorocznym Konwencie Wielkanocnym. Po Mszy procesja dookoła kościoła. Natomiast na godz. 1900 zapraszam na plebanię Parafialny Zespół Caritas.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, po której, o 1730 odprawimy nabożeństwo majowe.

5. Na nabożeństwa majowe zapraszamy: w Darłowie codziennie o 1730, a w Cisowie pół godziny przed Mszą świętą. Wyjątkiem będzie środa, gdy nabożeństwo odprawimy o godz. 1900 w Rejonie III przy ul. E. Plater. Natomiast w czwartek zapraszamy szczególnie mieszkańców Kopania na nabożeństwo w ich wiosce.

6. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym. Możliwość spowiedzi jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą świętą.

7. Spotkania stałe: w czwartek o 1900Krąg Biblijny, w piątek o 1900„Rozmowy przy kawie” (spotkanie dyskusyjne dla dorosłych), w sobotę o 1200 zbiórka ministrantów. Spotkania scholi dziecięcej ze względu na Pierwszą Komunię zostają zawieszone do odwołania.

8. Dzisiaj po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zachęcamy też do wzięcia udziału w miejskich obchodach święta Konstytucji 3. Maja – informacje w gablocie.

9. Sprzątanie kościoła: dziękujemy dwóm Paniom z ul. Wieniawskiego 23d,e,f za porządki w kościele. O posprzątanie go na przyszłą proszę parafian z ul. Curie-Skłodowskiej 49/50. Proszę, by sprzątający wpisali do zeszytu swoje nazwiska. Uwaga! Malowanych elementów drewnianych w kościele nie myjemy na mokro, tylko wycieramy z kurzu miękką szmatką!

10. W przyszłą niedzielę o 1100 odprawimy Mszę świętą za dzieci obchodzące w tym miesiącu imieniny, rocznice urodzin i chrztu. Dzieci można zgłaszać w zakrystii lub w biurze.

11. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne – są wolne Msze poranne w tym tygodniu.

12. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy trochę polityki nt. zbliżających się wyborów, a bardziej wywiad z rodziną Asii Bibi – Pakistanki, która od 8 lat siedzi w więzieniu, skazana na karę śmierci za to, że dała świadectwo swojej wiary wobec muzułmanek. Oprócz tego jest nowa Nasza Arka – o św. Stanisławie biskupie, oskarżanym o zdradę i za to straconym, oraz Droga.

13. Niech Was prowadzi i strzeże Matka Jezusa i nasza.