OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 MAJA 2015 r.Pan Jezus chce, byśmy się wzajemnie miłowali i żyli według przykazań. Czy to robimy? To też łatwo sprawdzić, bo obiecał, że jego przyjaciołom spełni się wszystko, o co proszą w imię Jego. Jak w tym wypadamy…?

1. W liturgii obchodzimy: od dzisiaj do środy – Dni Modlitw o urodzaje; w środę – wspomnienie dowolne NMP Fatimskiej; w czwartek – święto św. Macieja Apostoła; a w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

2. Dzisiaj po Sumie zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania.

3. W środę na nabożeństwo majowe zapraszam wszystkie dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w tym roku, wraz z rodzicami. Spotykamy się w kościele o godz. 1830. Obecność obowiązkowa.

4. Dzień Fatimski13 maja w środę zapraszamy o 1730 na różaniec fatimski, po nim odprawimy Mszę świętą, a o 1830 wyruszymy z procesją na nabożeństwo majowe do rejonu I (prosimy, by ci, którzy już otrzymali dzwoneczki przynieśli je ze sobą).

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w Darłowie codziennie o 1730 (za wyjątkiem środy: nabożeństwo w rejonie I około 1900), a w Cisowie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Dodatkowo w czwartek zapraszamy szczególnie mieszkańców Cisowa Dolnego na nabożeństwo w ich wiosce o godz. 1900.

6. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym, w czwartek od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, z okazją do spowiedzi. Możliwość spowiedzi jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą świętą.

7. Spotkania stałe: w czwartek o 1845Krąg Biblijny, w piątek o 1900„Pokłóć się z księdzem” (spotkanie dyskusyjne dla młodzieży), w sobotę o 1200 zbiórka ministrantów.

8. Sprzątanie kościoła: dziękujemy mieszkańcom ul. Curie-Skłodowskiej 49/50 za porządki w kościele. O posprzątanie go na przyszłą niedzielę proszę parafian z ul. O. Tynieckiego 4, 7 – 23,Okrężna 23-25, WOP. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk. Przypominamy, że malowanych elementów drewnianych w kościele nie myjemy na mokro, tylko wycieramy z kurzu miękką szmatką!

9. W przyszłą niedzielę:

na prośbę Caritas Polska będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu;

natomiast taca będzie tacą remontową, przeznaczoną na prace renowacyjne w kościele.

10. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne – są wolne Msze poranne w tym tygodniu.

11. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy artykuł o Niku Vujicicu – charyzmatycznym mówcy, który urodził się bez rąk i nóg.

12. Niech Was Pan błogosławi i strzeże.