OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 24 MAJA 2015 r.Duch Święty daje nam moc, byśmy byli świadkami Jezusa. Przyjmijmy Go i głośmy Ewangelie z odwagą i radością.

1. W liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; a w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

2. Dzisiaj – zgodnie z zaleceniem biskupa – zbieramy do puszek ofiary na Światowe Dni Młodzieży.

3. Nabożeństwa majowe: w Darłowie codziennie o 1730, a w Cisowie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Dodatkowo w czwartek zapraszamy szczególnie mieszkańców Zakrzewa na nabożeństwo w ich wiosce o godz. 1900.

4. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym, w czwartek od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, z okazją do spowiedzi. Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

5. Spotkania stałe (na plebanii): w czwartek o 1845Krąg Biblijny. Pozostałe – ze względu na przygotowania do Pierwszej Komunii – są w tym tygodniu odwołane.

6. W sobotę będziemy przeżywać w parafii Pierwszą Komunię Świętą.

7. Sprzątanie kościoła: dziękujemy mieszkańcom ul. M. Curie-Skłodowskiej 44-48 i św. Gertrudy za porządki w kościele. O posprzątanie go na przyszłą niedzielę proszę parafian z ul. E. Plater 2-16. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk. Przypominamy, że malowanych elementów drewnianych w kościele nie myjemy na mokro, tylko wycieramy z kurzu miękką szmatką!

8. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne – są wolne Msze poranne w tym tygodniu.

9. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuł o świętej Ricie, patronki od „rzeczy niemożliwych” wraz z obrazkiem i modlitwą do niej.

10. Żywy Różaniec to tylko 5 minut dziennie, a w zamian ogrom łask od Maryi. Chętnych do przyłączenia się do Żywego Różańca zapraszam serdecznie, ponieważ są Róże, w których brakuje „płatków”. Można zgłaszać się u proboszcza.

11. Niech Duch Święty będzie w nas wszystkich płomieniem gorącej wiary.