OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ31 MAJA 2015 r.


Wielka tajemnica Boga w Trójcy świętej Jedynego jest tajemnicą Miłości...

1. W liturgii obchodzimy: dzisiaj – Niedzielę Trójcy Przenajświętszej; w poniedziałek – wsp. św. Justyna; w środę – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); a w piątek – wsp. św. Bonifacego.

2. Dzisiaj – jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca – Caritas zbiera ofiary na „chleb św. Antoniego”.

3. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w Darłowie codziennie o 1730, a w Cisowie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

4. W poniedziałek zapraszam Parafialny Zespół Koordynacyjny na spotkanie na plebanii o godz 1900.

We wtorek zapraszam Parafialny Zespół Caritas na spotkanie na plebanii o godz. 1900.

5. W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele będą o godz. 830 i 1800. Główna Msza św. w naszej parafii będzie o godz. 1100 przy naszym kościele, a procesja pójdzie ulicami: O. Damiana Tynieckiego, Pułaskiego, Bema, E. Plater i O. Damiana Tynieckiego wróci do kościoła. Ołtarze: pierwszy – przy skrzyżowaniu ul. O. D. Tynieckiego i Pułaskiego – przygotowują rolnicy, mieszkańcy ul. O. D. Tynieckiego, drugi – przy skrzyżowaniu ul. Pułaskiego i Bema – przygotowują mieszkańcy ul. Pułaskiego, Bema, Berlinga, Hubala, trzeci – przy skrzyżowanie ul. E. Plater i Bema – przygotowują mieszkańcy ul. E. Plater od 22, czwarty – przy skrzyżowaniu ul. E. Plater i Maczka – przygotowują mieszkańcy E. Plater do nr 20 i Maczka, ołtarz przy kościele – przygotowują mieszkańcy ul. Wieniawskiego 20.

Wioski swoją Mszę będą miały o godz. 1400 w Cisowie górnym, w kościele. Następnie pójdziemy z procesją do czterech ołtarzy. Prosimy, by pierwszy ołtarz (koło Państwa Nowak) przygotowało Cisowo górne, drugi (przy sklepie) - Cisowo dolne; trzeci (przy P. Honczaryk) - Zakrzewo, a czwarty (przy P. Chaber) - Kopań. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom z Zakrzewa za piękne uporządkowanie otoczenia kościoła i cmentarza.

6. Począwszy od piątku przez tydzień po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła w Oktawie Bożego Ciała. W niedzielę - po Mszy św. odprawianej o godz. 1230.

7. Dzieci chcące sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznych zapraszamy na próbę sypania kwiatków w środę o godz. 1850 przy naszym kościele. Zachęcamy już do zbierania płatków kwiatów do sypania i przynoszenia do kościoła – w kościele będzie znajdował się kosz, do którego możemy wsypywać zebrane płatki kwiatów.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. W sobotę przed Mszą wieczorną, o 1730, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

9. Odwiedziny chorych: ks. proboszcz w piątek – Osiedle Bema od godz. 1000, wioski od godz. 1100, ks. Bogdan w sobotę od godz. 1000.

10. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracji nie będzie. Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

11. Spotkania stałe (na plebanii): w czwartek Kręgu Biblijnego nie będzie. W piątek na 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie dyskusyjne „Pokłóć się z księdzem”.

12. Sprzątanie kościoła: o przygotowanieświątyni na przyszłą niedzielę proszę parafian z ul. E. Plater 2-16. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk. Przypominamy, że malowanych elementów drewnianych w kościele nie myjemy na mokro, tylko wycieramy z kurzu miękką szmatką!

13. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne – są wolne Msze w tym tygodniu; nawet w Boże Ciało i w przyszłą niedzielę...

14. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

1) Katarzyna Sopel, zam. w Darłowie

z Przemysławem Piechotą, zam. w Darłowie [2];

2) Tomasz Piskor, zam. w Darłowie

z Klaudią Maliszewską, zam. w Debrznie [2];

3) Mariusz Chruściel, zam. w Darłowie

z Mileną Traczyk, zam. w Darłowie [1].

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tych związków jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

15. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuł o tajemniczych okolicznościach śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jest też nowy numer „Naszej Arki” - tematem numeru jest Matka Boża Rychwałdzka.

16. Żywy Różaniec to tylko 5 minut dziennie, a w zamian ogrom łask od Maryi. Chętnych do przyłączenia się do Żywego Różańca zapraszam serdecznie, ponieważ są Róże, w których brakuje „płatków”. Można zgłaszać się u proboszcza.

17. Młodzież, która chciałaby pojechać do Lednicy, prosimy o bezpośrednie zgłaszanie się w parafii mariackiej u o. Damiana lub s. Manueli. Wyjazd w sobotę o godz. 400, powrót w nocy (późno).

18. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny Wam błogosławi.