OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 CZERWCA 2015 r.


Grzech jest wielką niesprawiedliwością wobec Boga. A On odpowiada miłością….

1. W liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wsp. św. Jadwigi królowej; w środę – wsp. św. Bogumiła; w czwartek – wsp. św. Barnaby Apostoła; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; a w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w Darłowie codziennie o 1730, a w Cisowie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do czwartku po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła w Oktawie Bożego Ciała. Dzisiaj - po Mszy św. odprawianej o godz. 1230. W czwartek po procesji – poświęcenie wianków. W piątek – z racji uroczystości – również odprawimy procesję z aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu (tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

3. Dzisiaj po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Chętnych do przyłączenia się zapraszamy serdecznie.

W środę zapraszamy na plebanię na godz. 1900 animatorów katechezy parafialnej.

W sobotę 13-go po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

4. Spotkania stałe (na plebanii): w czwartek o 1900Krąg Biblijny. W piątek na 1900 zapraszamy dorosłych na spotkanie dyskusyjne „Rozmowy przy kawie”. W sobotę o godz. 1200zbiórka ministrantów, na którą zapraszamy też kandydatów.

5. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Mszy i procesji Bożego Ciała. Niech błogosławieństwo Jezusa Eucharystycznego będzie Waszą nagrodą.

6. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 1700. Spowiedź jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

7. Sprzątanie kościoła:niestety, nie znalazł się nikt z ul. E. Plater 2-16, kto by chciał posprzątać kościół na dzisiaj... O przygotowanieświątyni na przyszłą niedzielę proszę parafian z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Ks. Jerzego Popiełuszki, Chabrowa, Sportowa. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk.

8. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne – są wolne Msze w tym tygodniu...

9. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

1) Mariusz Chruściel, kawaler, zam. w Darłowie

z Mileną Traczyk, panna, zam. w Darłowie [2];

2) Anna Sylwia Harbutiak, panna, zam. w Cisowie

z Przemysławem Partyką, kawaler, zam. w Radzyniu Chełmińskim [1].

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tych związków jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

10. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuł o całodobowych adoracjach Najśw. Sakramentu i o pielgrzymce papieża do niebezpiecznego Sarajewa.

11. Kandydaci do bierzmowania – zapraszamy na Mszę o 1230 za tydzień; po Mszy spotkanie formacyjne.

12. Franciszkanie zapraszają na „wycieczko-pielgrzymkę” na Kaszuby (szczegóły na kartce i w gablocie).

13. Niech Chrystus obdarza Was zdrojem Miłości swojego Serca.