OGŁOSZENIA PARAFIALNE

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 14 CZERWCA 2015 r.Królestwo Boże wzrasta przez naszą wiarę, nadzieję i miłość. Bądźmy ziarnami Nieba na ziemi.

1. W liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wsp. bł. Jolanty; a w środę – wsp. św. Alberta Chmielowskiego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w Darłowie codziennie o 1730, a w Cisowie pół godziny przed każdą Mszą świętą..

3. W sobotę będziemy przeżywać pierwszą rocznicę 1. Komunii świętej, dlatego w poniedziałek o 1900 na plebanii będzie spotkanie dla rodziców dzieci, które rok temu przyjęły 1. Komunię, a do spowiedzi dzieci i rodziców zapraszamy w czwartek od 1700.

4. Spotkania stałe (na plebanii): w czwartek o 1845 Krąg Biblijny. W sobotę o 1200 Selfik. Inne są odwołane.

5. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 1700. Spowiedź jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

6. W tym tygodniu wyjątkowo Mszy świętej środowej w Cisowie nie będzie.

7. Sprzątanie kościoła: O posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę parafian z ul. E. Plater 11-19, 16a-20. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk.

8. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne – są wolne Msze poranne w tym tygodniu...

9. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

1) Anna Sylwia Harbutiak, panna, zam. w Cisowie

z Przemysławem Partyką, kawaler, zam. w Radzyniu Chełmińskim [2];

2) Anna Chabinka, panna, zam. w Darłowie

z Mariuszem Wojtkowskim, kawaler, zam. w Darłowie [1].

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tych związków jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

10. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuł o tym, jakie naprawdę było średniowiecze; ciągle pokutuje negatywny obraz tego okresu historycznego, więc warto go poznać.

11. Za tydzień – taca będzie przeznaczona na prace konserwatorskie i remontowe w naszym kościele.

12. Pamiętajmy o godnym stroju, gdy idziemy do kościoła. Nie wypada przychodzić paniom z odkrytymi ramionami, a panom w krótkich spodenkach. Pamiętajmy, że spotykamy się z Bogiem samym.

13. Franciszkanie zapraszają na „wycieczko-pielgrzymkę” w tę sobotę na Kaszuby (szczegóły w gablocie).

14. Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech będzie naszą mocą.