OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 CZERWCA 2015 r.Nie musi się bać niczego ten, który jest przy Jezusie. Wystarczy wierzyć i Jemu zawierzyć.

1. W liturgii obchodzimy: w środę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Dzisiejsza taca jest „remontową”: przeznaczoną na prace konserwatorskie i remonty w naszym kościele.

3. W czwartek o godz. 1800 zapraszamy na Mszę klasy VI. W czasie Mszy będzie uroczyste wręczenie dyplomów zakończenia katechezy w szkole podstawowej.

4. W piątek, z powodu Mszy na zakończenie roku szkolnego, nie będzie Mszy o godz. 700. Zapraszamy natomiast na godz. 800 – na Mszę na zakończenie roku dla klas IV-V i na godz. 900 – na Mszę na zakończenie roku dla klas I-III. Wieczorna Msza będzie odprawiona normalnie.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w Darłowie codziennie o 1730, a w Cisowie pół godziny przed każdą Mszą świętą..

6. Biuro parafialne będzie czynne tylko we wtorek od 1600 do 1700 i w sobotę od 1000 do 1200.

7. Spotkania stałe (na plebanii): są zawieszone na czas wakacji.

8. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 1700. Spowiedź jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

9. Sprzątanie kościoła: za przygotowanie świątyni na tę niedzielę dziękujemy parafianom z ul. E. Plater 11-19, 16a-20. O posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. E. Plater 3 – 9, Maczka. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk.

10. W zakrystii i w biurze można zamawiać intencje mszalne.

11. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

1) Anna Chabinka, panna, zam. w Darłowie

z Mariuszem Wojtkowskim, kawaler, zam. w Darłowie [2]

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego związku, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

12. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuły o tworzeniu relacji ojców z synami – może warto wykorzystać te pomysły?

13. Za tydzień – Caritas będzie zbierał do puszek ofiary na tzw. „chleb św. Antoniego”, czyli dla ubogich.

14. Pamiętajmy o godnym stroju, gdy idziemy do kościoła. Nawet w upały nie wypada przychodzić paniom z odkrytymi ramionami, a panom w krótkich spodenkach. Pamiętajmy, że spotykamy się z Bogiem samym, w dodatku na Golgocie, pod Krzyżem.

15. Niech Bóg Wszechmogący umacnia waszą wiarę i obdarza pokojem.