OGŁOSZENIA PARAFIALNE

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 LIPCA 2015 r.

Gdzie leży źródło prawdziwej męskiej siły, która nie krzywdzi, ale wspiera? W kolanach zgiętych przed Bogiem…

1. W liturgii: w poniedziałek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę – wsp. św. Jana z Dukli; a w sobotę – święto św. Benedykta, patrona Europy.

2. Dzisiaj po Sumie odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Cisowie 15 min. przed Mszą świętą.

3. W środę 8 lipca o 1000 w parafii odbędzie się zbiórka sprzętu elektronicznego, z której dochód przeznaczony jest na misje i ubogie Kościoły na Wschodzie. Sprzęt proszę składać na wprost wjazdu przy parku króla Eryka.

4. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

1) Dariusz Janusz Zdunek, kawaler z naszej parafii

z Sylwią Agnieszką Kulma, panną z Rychlik [1]

2) Marta Szymczewska, panna z naszej parafii

z Łukaszem Marcelim Stołowskim, kawalerem z Darłowa [1]

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tych związków, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy koncerty organowe w naszym kościele, w ramach 49. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. W tym tygodniu zapraszamy w środę na godz. 1915 na koncert Marcina Armańskiego (organy) i Zespołu muzyki dawnej „The Sydney Consort” (Australia). Wstęp wolny.

6. Biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek od 1600 do 1700 i w sobotę od 1000 do 1200.

7. Spotkania stałe (na plebanii): są zawieszone na czas wakacji. W najbliższą sobotę o godz. 1200 zapraszam na zbiórkę ministrantów.

8. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i okazja do spowiedzi od godz. 1700. Spowiedź jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

9. Za tydzień o 1100 odprawimy Mszę za dzieci, które w tym miesiącu obchodzą rocznice urodzin, chrztu lub imieniny. Imiona i nazwiska dzieci można zgłaszać dziś w zakrystii

10. Sprzątanie kościoła: Niestety, z części ul. E. Plater – od Andersa do końca – nie znalazł się nikt chętny, by posprzątać kościół na niedzielę... O posprzątanie go na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. E. Plater 20a -36, Andersa, Okulickiego i O. D. Tynieckiego 22. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk.

11. Zmienił się plan odprawiania Mszy świętych na czas wakacji:

Darłowo: niedziela – 830, 1100, 1230, 1800 i 2030 (nie będzie Mszy o 1500, a wieczorna o 2030 jest przeznaczona dla parafian pracujących sezonowo – tak, jak ustalaliśmy na kolędzie, będzie recytowana i bez kazania); w dni powszednie – Msza tylko godz. 1800.

Cisowo: niedziela – 945, środa – 1700. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii i w biurze.

12. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuł dający trzeźwe spojrzenie na in vitro i obrazek z modlitwą św. Franciszka „Pieśń słoneczna”. Jest też „Nasza Arka” o Matce Bożej z Krasnobrodu. Można też nabyć najnowszy numer miesięcznika dla młodzieży „Droga”.

13. Pamiętajmy o godnym stroju, gdy idziemy do kościoła – spotykamy się tu z Bogiem samym, w dodatku na Golgocie, pod Krzyżem, zatem upały nie usprawiedliwiają bluzek na ramiączkach, prześwitujących ubrań czy krótkich spodenek.

14. Niech Pan będzie Waszą radością i mocą.