OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 LIPCA 2015 r.Wiara jest łaską. Darem. Daje nam życie wieczne, ale możemy ją też odrzucić i to życie stracić…

1. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę – św. Bonawenturę; a w czwartek – NMP z Góry Karmel.

2. W ramach 49. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w tym tygodniu zapraszamy w środę na godz. 1915 na koncert: Stanislav Surin (Słowacja) - organy, zespół smyczkowy „Musica Viva” (Berlin), Karol Borsuk - dyrygent. Wstęp wolny.

3. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

1) Dariusz Janusz Zdunek, kawaler z naszej parafii

z Sylwią Agnieszką Kulma, panną z Rychlik [2]

2) Marta Szymczewska, panna z naszej parafii

z Łukaszem Marcelim Stołowskim, kawalerem z Darłowa [2]

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tych związków, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

4. Biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek od 1600 do 1700 i w sobotę od 1000 do 1200.

5. Spotkania stałe (na plebanii): są zawieszone na czas wakacji. W poniedziałek zapraszam na zbiórkę o godz. 1900 na plebanii ministrantów starszych i panów kościelnych. W sobotę o godz. 1200 zapraszam na zbiórkę ministrantów.

6. Nabożeństwa stałe: w poniedziałek 13-go - Nabożeństwo Fatimskie, we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i okazja do spowiedzi od godz. 1700. Spowiedź jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

7. Za tydzień: taca będzie tacą remontową – pod koniec sierpnia rozpoczynamy renowacje w kościele i musimy uzbierać na nasz wkład. Po każdej Mszy ministranci będą zbierać do puszek ofiary na swój wakacyjny wyjazd.

8. Sprzątanie świątyni: Dziękuję parafianom z ul. E. Plater 20a -36, Andersa, Okulickiego i O. Tynieckiego 22 za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie go na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Bema. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk.

9. Zmienił się plan odprawiania Mszy świętych na czas wakacji w kościele św. Gertrudy:

niedziela 830, 1100, 1230, 1800 i 2030 (zwłaszcza dla parafian pracujących sezonowo); w dni powszednie –tylko godz. 1800. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii i w biurze.

10. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuł o tym, czy chrześcijaństwo łatwe i przyjemne jest drogą do wypełnienia świątyń wiernymi. Jest jeszcze „Nasza Arka” o Matce Bożej z Krasnobrodu.

11. Pamiętajmy o godnym stroju, gdy idziemy do kościoła – ubierając się, pamiętajmy, że przychodzimy na Kalwarię, pod Krzyż Pana Jezusa, zatem upały nie usprawiedliwiają bluzek na ramiączkach, prześwitujących ubrań czy krótkich spodenek.

12. Niech pewność wiary będzie Waszą mocą i radością.