OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 LIPCA 2015 r.

 

 


 

 

Bóg posyła nam pasterzy. Wraz z nimi twórzmy żywy Kościół Chrystusa.

 

1. W liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wsp. bł. Czesława; w środę – wsp. św. Marii Magdaleny; w czwartek – święto św. Brygidy, patronki Europy; w piątek – wsp. św. Kingi; a w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła.

 

2. Dzisiejsza taca jest tacą remontową. Natomiast po Mszy świętej ministrant będzie zbierał ofiary na wakacyjny wyjazd ministrantów.

 

3. W sobotę wypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy wieczornej tradycyjnie poświęcimy pojazdy na parkingu przy cmentarzu.

 

4. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

 

1) Izabela Elżbieta Frymarska, panna z naszej parafii

 

z Mieszkiem Janem Fryc, kawalerem z Nowego Jarosławia  [1]

 

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego związku, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

 

5. Biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek od 1600 do 1700 i w sobotę od 1000 do 1200.

 

6. Spotkania stałe (na plebanii): są zawieszone na czas wakacji.

 

7. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i okazja do spowiedzi od godz. 1700. Spowiedź jest też codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

 

8. Za tydzień przypada 25. rocznica erygowania naszej parafii. Wszystkie Msze święte będą przeżyciem tej uroczystości, a kazanie wygłosi pierwszy proboszcz tej parafii, ks. Eugeniusz Gnibba. Przed i po każdej Mszy będzie można zakupić pamiątkowy obrazek. Druga część tej uroczystości będzie dopiero na koniec lata.

 

9. Sprzątanie świątyni: Dziękuję parafianom z ul. Bema za posprzątanie kościoła na niedzielę, a nowożeńcom za kwiaty. O przygotowanie świątyni go na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Berlinga, Hubala i Roweckiego. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk.

 

10. Przypominamy plan odprawiania Mszy świętych na czas wakacji w kościele św. Gertrudy:

 

niedziela 830, 1100, 1230, 1800 i 2030 (zwłaszcza dla parafian pracujących sezonowo); w dni powszednie –tylko godz. 1800. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii i w biurze.

 

11. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuł o napro­technologii, czyli o prawdziwym leczeniu bezpłodności. Warto też przeczytać o tym, jak z 10-letniego chłopca uczynić małego mężczyznę.

 

12. Pamiętajmy o godnym stroju, gdy idziemy do kościoła – ubierając się, pamiętajmy, że przychodzimy na Kalwarię, pod Krzyż Pana Jezusa, zatem upały nie usprawiedliwiają bluzek na ramiączkach, prześwitujących ubrań czy krótkich spodenek.

 

13. Niech umacnia Was poczucie wspólnoty z dziećmi Bożymi w Kościele świętym.