OGŁOSZENIA PARAFIALNE

         SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 LIPCA 2015 r.

Parafia to nasza cząstka Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego. Bądźmy dumni z łaski, jaką obdarzył nas Bóg, czyniąc nas chrześcijanami – i dziękujmy za 25 lat naszej parafii.

1. W liturgii wspominamy: w środę – św. Martę; w piątek – św. Ignacego Loyolę; a w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguroriego.

2. Dzisiaj przypada 25. rocznica erygowania naszej parafii. Witamy wśród nas pierwszego proboszcza tej parafii, ks. Eugeniusza Gnibbę. Po każdej Mszy można zakupić za jedyne 5 zł pamiątkowy obrazek. Druga część tej uroczystości będzie dopiero na koniec lata.

3. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński pragną zawrzeć:

1) Izabela Elżbieta Frymarska, panna z naszej parafii

z Mieszkiem Janem Fryc, kawalerem z Nowego Jarosławia [2]

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego związku, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić do proboszczowi.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca: zapraszamy na godz. 1730 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca: w kościele parafialnym po Sumie, a w Cisowie po Mszy świętej. Intencje Zelatorzy mogą odbierać już dzisiaj.

6. Biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek od 1600 do 1700 i w sobotę od 1000 do 1200.

7. Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy, w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i spowiedź od godz. 1700. Spowiedź jest też codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

8. Sprzątanie świątyni: Mieszkańcom ul. Berlinga, Hubala i Roweckiego oraz innym zaangażowanym dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. O posprzątanie świątyni na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. O. Damiana Tynieckiego 20, 24-46. Pamiętajmy o wpisaniu do zeszytu swoich nazwisk.

9. Przypominamy plan odprawiania Mszy świętych na czas wakacji w kościele św. Gertrudy:

niedziela 830, 1100, 1230, 1800 i 2030; w dni powszednie –tylko godz. 1800. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii i w biurze.

10. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”– polecamy szczególnie artykuł o św. ojcu Pio, jakiego nie znamy.

11. Pamiętajmy o godnym stroju, gdy idziemy do kościoła – nawet w upały nie wypada przyjść pod Krzyż w krótkich spodenkach, czy bluzkach na ramiączkach.

12. W dniach 1-13 sierpnia odbędzie się 33. Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Osoby zainteresowane udziałem w niej w grupie 1. - koszalińskiej zapraszamy na spotkanie przed­pielgrzymkowe 28 lipca (wtorek) o godz. 1800 do kościoła św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie, ul. Łużycka 12A. Bliższe informacje: ks. Paweł Ostrowski - przewodnik; tel. 795 253 435.

13. Niech spotkanie z Bogiem w naszym parafialnym kościele będzie dla Was źródłem mocy i radości.