OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 SIERPNIA 2017 r.

 

„Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”. (Mt 14, 27).

 

 1.  W liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wsp. św. Maksymiliana M. Kolbego, patrona diecezji; we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – wsp. św. Jacka.
 2.  Wtorkowa uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy świętej. Msze będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy tradycyjne poświęcenie kwiatów i ziół.
 3.  Nabożeństwo Fatimskie (różaniec + procesja światła) dzisiaj w niedzielę 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 1230, która będzie odprawiona w intencjach papieża Franciszka.
 4.  Zapraszamy na ostatni już w tym roku koncert w ramach 51. Między­naro­dowego Festiwalu Organowego środę o godz. 1915. Na organach zagra Marek Stefański oraz wystąpi męski zespół wokalny muzyki cerkiewnej St. Seraphim of Sarov ze Zrenjanina w Serbi.
 5.  WAKACYJNY plan odprawiania Mszy świętych:

  Darłowo: niedziela – 830, 1100, 1230, 1800; w dni powszednie – Msza tylko o godz. 1800.

  Cisowo: niedziela – 945, środa – 1700. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii i w biurze.

 6.  Nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy – ku czci św. Gertrudy;

  w środę po Mszy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

  w czwartek od 1700 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań;

  w piątek o 1700 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja.

  Spowiedź jest możliwa codziennie 15 minut przed każdą Mszą Św. i w czasie adoracji.

 7.  Przy wyjściu można nabyć katolicką prasę, Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. o niewygodnej świętej jaką była św. Edyta Stein oraz o tym czy w Klasztorze Włóczni przez wieki był przechowywany grot włóczni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na krzyżu?
 8.  Sprzątanie świątyni: serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Królowej Jadwigi 7f, 5fza przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Królowej Jadwigi 7 a, b, c. Bóg zapłać też tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.
 9.  Biuro parafialne będzie czynne w czwartek w godzinach 1600-1700 i w sobotę – 1000-1100.
 10.  Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Zapowiedź 3:

Przemysław Piotr KUZEMCZAK, kawaler, zam.: parafia św. Gertrudy w Darłowie;

Aleksandra Kinga POTOMSKA, panna, zam.: parafia M.B. Częstochowskiej w Darłowie.

Ktokolwiek znałby przeszkody w zawarciu tego związku, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to proboszczowi.

11.   Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia z Koszalina do Myśliborza rozpocznie się 16 sierpnia, o godz. 700 Mszą św. w katedrze w Koszalinie, a zakończy w czwartek 25 sierpnia. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 693 972 069.

12.   Za tydzień: taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszego kościoła.

13.   Ks. Biskup zaprasza wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, na Pielgrzymkę Rodzin, we wtorek, w uroczystość Wniebowzięcia NMP: Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 930 nabożeństwem różańcowym, natomiast o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiarujemy Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosimy w swoim sercu. Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.

14.   Zachęcamy do wybrania się do kina na film pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”, którego projekcja w Darłowie odbędzie się we wtorek. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

15.   Wszystkim solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom na najbliższy tydzień życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Gertrudy.

Niech Bóg Wszechmogący i Miłosierny wspiera nas na drogach naszego życia i nam błogosławi.

 

 

Ks. Bogusław  Fortuński,  proboszcz