OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA  DRUGA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

3  WRZEŚNIA  2017 r.

 

„Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przy­jemne i co doskonałe” (Rz 12, 2)

1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. Od piątku 1-go września wróciliśmy do poza wakacyjnego planu mszy św. w kościele parafialnym: w dni powszednie – godz. 700 i 1800, a w niedziele – godz. 830, 1100, 1230, 1500 i 1800.

Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym i w zakrystii.

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj: w Darłowie po Sumie, a w Cisowie po mszy świętej.

4. Poświęcenie tornistrów dla klas 1 dzisiaj na mszy świętej o godz. 1100. Po Mszy świętej zapraszam dzieci, które chciałyby śpiewać w naszej scholi, aby pozostały chwilę na krótką naradę.

5. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Na msze św. zapraszamy: klasy I-IV na godz. 800, a klasy V-VII na godz. 900.

6.  Radę Duszpasterską (Parafialny Zespół Koordynacyjny) zapraszam na spotkanie we wtorek po mszy św.

7.  Nabożeństwa: we wtorek - ku czci św. Gertrudy; w środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.  Parafialny Zespół Caritas zapraszam w środę na wieczorną mszę św. i na spotkanie na plebanii.

9.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą po owołania kapłańskie i zakonne od godz. 1700.

10.  Wszystkich chętnych do zgłębiania Słowa Bożego zapraszamy na Krąg Biblijny w czwartek o godz. 1845 na plebanii.

11.  W piątek: od godz. 1700 – Koronka i Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

12. Zbiórka ministrantów w sobotę na plebanii o godz. 1200. Zapraszamy też chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i I ponadgimnazjalnych w przyszłą niedzielę, rozpoczęte mszą św. o godz. 12.30.

14. Za tydzień: Msza o 1100 będzie odprawiona za dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje urodziny, imieniny lub rocznice Chrztu. Imiona dzieci można zgłaszać w zakrystii.

15.  Msza św. dożynkowa w Cisowie w przyszłą niedzielę o godz. 945.

16.  Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek w godzinach: 1600-1700 i w sobotę, 1000-1200.

17.  Organizujemy wyjazdy do Skrzatusza z okazji odpustu Matki Boskiej Bolesnej:

- młodzież zapraszamy na Diecezjalny Dzień Młodych w sobotę 16. września. Zapisy dzisiaj u ks. Bogdana. Koszt: 5-10 zł, resztę pokrywa parafia, wyjazd o 900, powrót około północy;

- dorosłych zapraszamy na wyjazd na uroczystości odpustowe w Skrzatuszu 17. września. Wyjazd o 700, powrót do 1900. Zgłoszenia w zakrystii. Koszt w zależności od ilości chętnych, ale ok. 35 zł.

18. Dom Miłosierdzia w Koszalinie pomaga potrzebującym duchowo i materialnie, utrzymując się z darowizn. Ks. Radosław Siwiński – prezes Stowarzyszenia, a zarazem egzorcysta będzie głosił kazania w przyszłą niedzielę oraz z pomocą swoich wolontariuszy zbierał środki materialne na ten cel po mszach św., a po wieczornej poprowadzi nabożeństwo w intencji uzdrowienia. Serdecznie zapraszamy.

19. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Królowej Jadwigi 5 a, b oraz Wieniawskiego 17, 18 f, 19za przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 16 a, b, c, d. Bóg zapłać też tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

20. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Zapowiedź 3:

1)     Mariusz MROZIŃSKI, kawaler, zam.: parafia św. Gertrudy w Darłowie;

2)        Natalia SZCZEPAŃSKA, panna, zam.: parafia M.B. Częstochowskiej w Darłowie.

Ktokolwiek znałby przeszkody w zawarciu tego związku, jest zobowiązany zgłosić to proboszczowi.

21. Przy wyjściu z kościoła można nabyć katolicką prasę: Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. artykuły o wartości i sensie niedzielnej Mszy św. oraz o świetle wiary Matki Teresy.

22. Dzięki Caritas i ofiarności wiernych zebraliśmy na pomoc poszkodowanym po nawałnicach 1379,03 zł.

23. Zgodnie z decyzją bpa Edwarda Dajczaka, w naszej diecezji akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odnowiony w każdej parafii 29 października, w czasie Diecezjalnej Niedzieli Różańcowej, zamiast w dzień powszedni 8 września.

24. Niech Nas Pan błogosławi i strzeże.                                                            

Duszpasterze