OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA  TRZECIA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

10  WRZEŚNIA  2017 r.

 

„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością”. (Rz 13, 8)

1.      W liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – wsp. św. Jana Chryzostoma; w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; a w sobotę – wsp. śś. Korneliusza i Cypriana.

2.      Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i I ponadgimnazjalnych dzisiaj w niedzielę, rozpoczęte mszą św. o godz. 1230.

3.      Prezes Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia w Koszalinie, które pomaga potrzebującym duchowo i materialnie, ks. Radosław Siwiński, głosi nam dzisiaj słowo Boże na każdej mszy św., a po nich wolontariusze będą zbierać środki materialne na ten cel. O godz. 1800 poprowadzi nabożeństwo w intencji uzdrowienia. Serdecznie zapraszamy.

4.      Nabożeństwo ku czci św. Gertrudy, Patronki parafii - we wtorek po wieczornej mszy św.;

5.      W środę: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 , podczas której o 1720 rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Różaniec Fatimski. Po mszy św. przygotowania do święta Podwyższenia Krzyża Świętego: 1845 – Droga Krzyżowa na cmentarzu, a po niej adoracja Krzyża w kościele.

6.      W czwartek: zapraszamy na tradycyjną procesję dziękczynno-błagalną ulicami naszego miasta. Rozpocznie się Nieszporami w naszym kościele o godz. 1800, a zakończy w kościele mariackim Mszą świętą w intencji miasta. Tego dnia mszy św. o godz. 1800 u nas nie będzie.

7.      W piątek: o godz. 1600próba scholi na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych), a od godz. 1700 – Koronka i Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

8.      W sobotę: zbiórka ministrantów – na plebanii o godz. 1200. Zapraszamy też kandydatów.

9.      Spowiedź jest możliwa codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. i w czasie adoracji.

10.   Organizujemy wyjazdy do Skrzatusza z okazji odpustu Matki Boskiej Bolesnej:

- młodzież zapraszamy na Diecezjalny Dzień Młodych w sobotę 16. września. Zapisy dzisiaj u ks. Bogdana. Koszt: 10 zł, resztę pokrywa parafia, wyjazd o 900, powrót około północy;

- dorosłych zapraszamy na wyjazd na uroczystości odpustowe w Skrzatuszu 17 września. Wyjazd o 700, powrót do 1900. Zgłoszenia w zakrystii. Koszt w zależności od ilości chętnych, ale ok. 35 zł.

11.   Za tydzień: 3 niedziele miesiąca, taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe kościoła.

12.   Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 16 a, b, c, dza przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 16 e, f, 18 a. Bóg zapłać też tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

13.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć katolicką prasę: Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. o tym czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników?; co właściwie przekazała Maryja podczas objawień w Gietrzwałdzie?; do „Małego Gościa” dołączony jest audiobook z pierwszą częścią powieści „Quo vadis” H. Sienkiewicza, a także artykuł jak wyglądają szkoły na innych kontynentach  oraz o człowieku, który ma 5 milionów klocków Lego.

14.   Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek, 1600-1700 i w sobotę, 1000-1200.

15.   Parafia w Duninowie zaprasza na rekolekcje charyzmatyczne, które poprowadzi o. Jose Maniparambil od 29 września do 1 października w Duninowie. Szczegóły w gablocie.

16.   Rekolekcje dla Żywego Różańca ze św. Maksymilian w koszalińskim CEF-ie od 22 do 24 września br. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji w gablocie.

17.   W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze diecezjalne na 2018 rok za 8 zł.

18.   Niech Nas Pan błogosławi i strzeże.

Duszpasterze