OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA  CZWARTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

17  WRZEŚNIA  2017 r.

 

„Przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili”.(Mt 6, 12)

11.  W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – wsp. św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, młodzieży i ministrantów a zarazem kościoła w Cisowie, w środę – wsp. św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; a w sobotę – wsp. św. Pio z Petrelciny.

12.  Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszego kościoła.

13.  W tym tygodniu nabożeństwa stałe według zwyczaju.

14.  Zapraszam serdecznie na pierwsze spotkanie tworzącej się wspólnoty Odnowy w Duchu w Duchu Św. w naszej parafii we wtorek po mszy św. i Nabożeństwie ku czci św. Gertrudy w kościele.

15.  W środę: o godz. 1900 – spotkanie katechetyczne na plebanii.

16.  W czwartek: o godz. 1845 na plebanii – Krąg Biblijny, na który zapraszamy wszystkich, którzy chcą wsłuchiwać się głębiej w Słowo Boże.

17.  W piątek: o godz. 1600próba scholi na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych).

18.  W sobotę: zbiórka ministrantów – na plebanii o godz. 1200. Zapraszamy też kandydatów.

19.  wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

110.   Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek: 1600-1700 i w sobotę: 1000-1200.

111.   Spowiedź jest możliwa codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. i w czasie adoracji.

112.   Caritas będzie zbierać ofiary do puszek na „chleb św. Antoniego” po Mszach w przyszłą niedzielę.

113.   Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia święta Podwyższenia Krzyża Świętego i tym, którzy przyszli w środę na Drogę krzyżową. Niech Jezus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały będzie waszą mocą i obroną.

114.   Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 16 e, f, 18 aza przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 18 b, c, d, e. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie. Proszę o posprzątanie go generalnie w poniedziałek lub wtorek przed odpustem przeniesionym na środę.

115.   Odpust w kościele św. Stanisława Kostki obchodzić będziemy w środę: uroczysta Msza św. i Litania o godz. 17.00.

116.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć katolicką prasę: Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. o ratowaniu nienarodzonych dzieci, które są chore i czeka ich wyrok; o najnowszym książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem oraz o ogólnopolskiej akcji  Różaniec do Granic, która będzie odbywała się również w Darłowie.

117.   Informacje na temat przygotowania do I Komunii Św. dzieci z Darłowa, Cisowa, Trzmielewa, Kopania i Zakrzewa będą podawane tylko w kościele i na stronie internetowej naszej parafii. Rodzice dzieci z klas III wypełniają deklarację zgłoszenia dziecka do bezpośredniego przygotowania do I Komunii świętej i wraz z dzieckiem przychodzą do kancelarii we wtorek lub sobotę w godzinach urzędowania (o ile tego wcześniej nie uczyniły). Dnia 30 września definitywnie kończą się zapisy. Deklarację można otrzymać w zakrystii lub biurze parafialnym. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę, 1 października o godz. 1100 z poświęceniem różańców, które rodzice nabywają we własnym zakresie.

118.   Zachęcamy do udziału w Rekolekcjach dla Żywego Różańca ze św. Maksymilian w koszalińskim CEF-ie od 22 do 24 września br. Więcej informacji w gablocie.

119.   W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze diecezjalne na 2018 rok za 8 zł.

120.   Niech Nas Pan błogosławi na nasze codzienne radości i trudy oraz jednania się z bliźnimi.

Duszpasterze