OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA  PIĄTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

24  WRZEŚNIA  2017 r.

 

Spieszmy się, aby wejść na drogę Królestwa Bożego.(por. Mt 20, 1 - 16)

1.   W liturgii obchodzimy: w środę – wsp. św. Wincentego à Paulo; w czwartek – wsp. św. Wacława; w piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; a w sobotę – wsp. św. Hieronima.

2.   W tym tygodniu nabożeństwa stałe według zwyczaju.

3.   Dziś: Caritas będzie zbierać po Mszach św. ofiary do puszek na „chleb św. Antoniego”.

4.   Dzisiaj: Muzeum w Darłowie zaprasza na Weekend Seniora z kulturą do Zamku Książąt Pomorskich. Informacje na plakacie w gablocie.

5.   Zapraszam serdecznie na spotkanie tworzącej się wspólnoty Odnowy w Duchu w Duchu Św. w naszej parafii we wtorek po mszy św. i Nabożeństwie ku czci św. Gertrudy w kościele.

6.   Biskup Edward Dajczak otrzymał odpowiedź na list informujący papieża Franciszka o II Synodzie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ojciec Święty zapewnia nas o modlitwie w intencjach synodu oraz udziela apostolskiego błogosławieństwa uczestnikom prac synodalnych, wśród nich również członkom parafialnych zespołów synodalnych, i całej wspólnocie ludu Bożego naszej diecezji.Spotkanie zespołu synodalnego naszej parafii w środę o godz. 1900 na plebanii.

7.   W ramach ogólnoświatowej akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” zapraszamy do tej modlitwy w naszym mieście na Rynku (Plac Kościuszki) w czwartek, 28-go września o godz. 1500.

8.   W czwartek: o godz. 1845 na plebanii – Krąg Biblijny, na który zapraszamy wszystkich, którzy chcą wsłuchiwać się głębiej w Słowo Boże.

9.   W piątek: o godz. 1600próba scholi na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych).

10.   W sobotę: nauka przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych po wieczornej mszy św.

11.   wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

12.   Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko we wtorek i czwartek: 1600-1700.

13.   Przygotowanie do I Komunii Św. dzieci z Darłowa, Cisowa, Trzmielewa, Kopań i Zakrzewa: rodzice dzieci z klas III wypełniają deklarację zgłoszenia dziecka do bezpośredniego przygotowania do I Komunii świętej i wraz z dzieckiem przychodzą do kancelarii we wtorek lub czwartek w godzinach urzędowania (o ile tego wcześniej nie uczyniły). Dnia 30 września definitywnie kończą się zapisy. Deklarację można otrzymać w zakrystii lub biurze parafialnym. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę, 1 października o godz. 1100 w kościele św. Gertrudy z poświęceniem różańców, które rodzice nabywają we własnym zakresie.

14.   Za tydzień:Zmiana tajemnic Żywego Różańca: w kościele parafialnym i Cisowie – po Różańcu. Intencje Zelatorzy mogą odbierać dzisiaj.

15.   W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane według następującego planu: Darłowo: od poniedziałku do czwartku: dla dzieci – o godz. 1700, dla dorosłych i młodzieży – o 1730; w piątek i w sobotę: dla wszystkich – godz. 1730;

w niedzielę: dla wszystkich – po Mszy o godz. 1500 (ok. 1550).

Cisowo: w niedziele – pół godziny przed Mszą świętą, w środy – po Mszy świętej.

16.   Spowiedź jest możliwa codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. i w czasie adoracji.

17.   Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 18 b, c, d, eza przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 20 a, b. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie, przygotowując go do odpustu.

18.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć katolicką prasę: Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. o sile wierności i oczekiwaniu, o niebezpieczeństwie ukrytych form satanizmu, o powstawaniu zbiornika wodnego głębszego i większego niż Śniadrwy oraz „Arka” o bł. Wincentym Kadłubku.

19.   Komunikat Bpa Edwarda Dajczaka dotyczący inicjatywy „Różaniec do Granic” (załącznik).

20.   W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze diecezjalne na 2018 rok za 8 zł.

21.   Na tacę remontową zebraliśmy1963,92 zł.

22.   Błogosławieństwo Boże niech będzie Nam wsparciem i radością.

Duszpasterze