http://www.parafiawielowies.pl/obrazki/obrazgertruda.jpgOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA  SZÓSTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1  PAŹDZIERNIKA  2017 r.

 

„Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich.” (Flp 2, 4)

1.   W liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto Aniołów Stróżów; w środę – wsp. św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej; a w sobotę – wsp. NMP Różańcowej.

2.   Dziś: Pierwsze spotkanie dzieci z klas  III  przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców o godz. 1100 w kościele św. Gertrudy i poświęcenie różańców.

3.   Dzisiaj: Zmiana tajemnic Żywego Różańca: w kościele parafialnym i Cisowie – po Różańcu.

4.   Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane według następującego planu:

Darłowo:  dla wszystkich – w dni powszednie: godz. 1730; w niedziele ok. godz. 1550;

dodatkowo dla dzieci: od poniedziałku do czwartku: godz. 1700,

Cisowo: w niedziele – pół godziny przed Mszą świętą, w środy – po Mszy świętej.

Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Przypominamy, iż za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny. Należy przy tym spełnić następujące warunki: 1) pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły; 2) z modlitwą ustną połączyć pobożne rozważanie tajemnic; 3) przy odmawianiu publicznym tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyką miejscową. Po każdej tajemnicy dodać „wezwanie fatimskie” mówiąc: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy...” Dzieci na różańcu będą otrzymywały naklejki do książeczki różańcowej.

5.   W poniedziałek: Nabożeństwo w intencji uzdrowienia w kościele mariackim od godz. 18.00.

6.   Zapraszam serdecznie na spotkanie tworzącej się wspólnoty Odnowy w Duchu w Duchu Św. w naszej parafii we wtorek po mszy św. i Nabożeństwie ku czci św. Gertrudy w kościele.

7.   W środę: podczas różańca odmówimy Modlitwę Rzymską Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o godz. 1800 w intencji Parafialnego Zespołu Caritas, a po niej spotkanie na plebanii.

8.   W czwartek (1. czwartek miesiąca): adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie z powodu różańca dla dzieci. O godz. 1845 na plebanii – Krąg Biblijny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych Słowem Bożym.

9.   W czwartek we wspomnienie św. Faustyny zostanie oprawiona przez kapłanów święconych w 2000 r. Msza św. koncelebrowana o godz. 1800 z okazji Patronki roku.

10.  W piątek (1. piątek miesiąca): od godz. 1000 proboszcz odwiedzi chorych na osiedlu Bema, a potem na wioskach; o godz. 1600próba scholi na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych), a od godz. 1700Koronka i adoracja przed Najświętszym Sakramentem, z okazją do spowiedzi; a o godz. 1730 różaniec.

11.  W sobotę: (1. sobota miesiąca): nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP połączymy z różańcem o 1730. Ks. Bogdan odwiedzi swoich chorych od godz. 1000; a na plebanii zbiórka ministrantów o godz. 1200.

12.   Zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie „Różaniec do Granic”. W parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku w sobotę o godz. 1030 wprowadzenie, msza św. i nabożeństwo w kościele oraz ok. godz. 1400 różaniec na plaży.

13.   Za tydzień:Dzień Papieski – w jego ramach zapraszamy na Różaniec Rodzin o godz. 1550. Po Mszach św. będziemy zbierać do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia. Msza św. za dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje urodziny, imieniny lub rocznice Chrztu będzie odprawiona o godz. 1100. Imiona dzieci można zgłaszać w zakrystii. Zapra­szamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z 2. i 3. roku przygotowań wraz z rodzicami po Sumie (ok. 1330).

14.   Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i  czwartek: 1600-1700 i w sobotę: 1000-1200.

15.   wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

16.   Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 20 a, bza przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 20 c, d. Dzięku­jemy też paniom Śpiewak i Klekociuk za dekorację różańcową. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

17.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. o różańcu jako firmowym znaku katolickiej pobożności, o tym jak szukać rodzica chrzestnego i o tym, co znajduje się w powstającym w Ministerstwie Zdrowia projekcie ustawy o pochówkach. Jest również „Arka” o bł. Wincentym Kadłubku i „Mały Gość”.

18.   W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze diecezjalne na 2018 rok.

19.   Niechaj Maryja wspiera nas swoją opieką.                                                                              

Duszpasterze