OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA  SIÓDMA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

8  PAŹDZIERNIKA  2017 r.

 

O nic się zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem. A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.” (Flp 4, 6-7)

1.        W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego.

2.        Dzisiaj: Dzień Papieski – w jego ramach zapraszamy na Różaniec Rodzin o godz. 1550 - poprowadzą go rodzice. Po Mszach św.  zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży, którą przeprowadzi Caritas. Zapra­szamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z 2. i 3. roku przygotowań wraz z rodzicami po Sumie (ok. 1330).

3.        Zapraszam gorąco na Nabożeństwo w intencji uzdrowienia w naszej parafii we wtorek o godz. 1800: msza św. w intencji uczestników, modlitwy ku czci św. Gertrudy oraz uwielbienie Boga i modlitwy wstawiennicze.

4.        W środę: podczas różańca odmówimy Modlitwę Rzymską Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie katechetów o godz. 1845 na plebanii.

5.        W czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z różańcem dla dorosłych o godz. 1730. O godz. 1845 na plebanii – Krąg Biblijny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych Słowem Bożym.

6.        W piątek: próba scholii oraz zbiórka ministrantów o godz. 1600 na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych), a od godz. 1700Koronka i adoracja przed Najświętszym Sakramentem oraz różaniec dla wszystkich połączony z nabożeństwem fatimskim.

7.        W sobotę: będziemy się modlić zawszystkich nauczycieli, katechetów i pracowników szkoły, gdyż tego dnia przypada Dzień Edukacji Narodowej.

8.        Za tydzień:będziemy liczyć wiernych w kościele. To będzie 3. niedziela miesiąca, a zatem taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszych kościołów.

W następną niedzielę zapraszamy młodzież klas VII szkoły podstawowej i II klas gimnazjalnych, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 1230 i spotkanie organizacyjne po Mszy św. na plebanii.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z Cisowa, Zakrzewa, Trzmielewa i Kopań wraz z rodzicami proszeni są usilnie na spotkanie po mszy św. w Cisowie również w przyszłą niedzielę.

9.   W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy według następującego planu:

Darłowodla wszystkich – w dni powszednie o godz. 1730; w niedziele ok. godz. 1550; dodatkowo dla dzieci: od poniedziałku do czwartku o godz. 1700. Dzieci na różańcu otrzymują naklejki.

Cisowo: w niedziele – pół godziny przed Mszą świętą, w środy – po Mszy świętej.

10.   wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

11.   Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i  czwartek: 1600-1700 i w sobotę: 1000-1100.

12.   Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 20 c, dza przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 21 a, b, c.

Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

13.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. o tym co robić, gdy dziecko traci wiarę, o mocy różańca zaufania według ks. Dolindo Ruotolo oraz o współpracownikach Ducha Świętego, także z Darłowa. Jest również „Arka” o bł. Wincentym Kadłubku i „Mały Gość”.

14.   W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

15.   Komunikat bpa Edwarda o inicjatywie „Zatrzymaj Aborcję” (załącznik).

16.   Bóg wsiewa w nas ziarna łaski i Swym błogosławieństwem je ogrzewa. Czy pozwolimy na ich wzrost?

Duszpasterze