OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA  ÓSMA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

15  PAŹDZIERNIKA  2017 r.

„Oto nasz Bóg, Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność: cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia! ” (Iz 25, 9)

1.        W liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty; w piątek – św. Jana Kantego.

2.        Dzisiaj: 3. niedziela miesiąca, a zatem taca będzie przeznaczona na cele remontowe kościoła.

Zapraszamy młodzież klas VII szkoły podstawowej i II klas gimnazjalnych, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 1230 i spotkanie organizacyjne po Mszy św. na plebanii.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z Cisowa, Zakrzewa, Trzmielewa i Kopań wraz z rodzicami proszeni są usilnie na spotkanie po mszy św. w Cisowie również dzisiaj.

Dzisiaj można się podpisać pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma chronić poczęte dzieci chore a nie je zabijać. Tekst i wyjaśnienie ustawy przy stolikach.

Dziś także będziemy liczyć wiernych w kościele, dlatego proszę o spokojne opuszczanie świątyni.

3.        Zapraszam gorąco na rozpoczynające się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w naszej parafii we wtorek po msza św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach z tyłu kościoła.

4.        W środę: podczas różańca odmówimy Modlitwę Rzymską Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proboszcz zaprasza posłańców na godz. 1845 na plebanię po „List do Parafian”, w którym rozniesiemy też kartki na Wypominki.

5.        W czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z różańcem dla dorosłych o godz. 1730.

6.        W piątek: próba scholii o godz. 1600 na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych), a od godz. 1700Koronka i adoracja przed Najświętszym Sakramentem z okazją do spowiedzi; o 1730 różaniec.

7.        W sobotę: zbiórka ministrantów o godz. 1200 na plebanii.

8.        Parafia mariacka zaprasza na spotkanie z cyklu wieczory chwały w sobotę po mszy św. wieczornej.

9.        Za tydzień:Niedziela Misyjna – po mszach zbieramy ofiary do puszek na misje.

10.   W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy według następującego planu:

Darłowodla wszystkich – w dni powszednie o godz. 1730; w niedziele ok. godz. 1550; dodatkowo dla dzieci: od poniedziałku do czwartku o godz. 1700. Dzieci na różańcu otrzymują naklejki i za  uczestnictwo będą miały zorganizowany Bal Wszystkich Świętych 31 października.

Cisowo: w niedziele – pół godziny przed Mszą świętą, w środy – po Mszy świętej.

11.   wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

12.   Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i  czwartek: 1600-1700 i w sobotę: 1000-1200.

13.   Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 21 a, b, cza przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 21 d, e, f.

Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

14.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. o handlowcach świętujących niedzielę, czyli „W dni święte zamknięte”; o deklaracji Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który chce podpisać obywatelską ustawę zakazującą aborcję eugeniczną oraz relacja i zdjęcia z Darłowa z akcji Różaniec do Granic. Jest również „Arka” i „Mały Gość”.

15.   W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

16.   Bóg hojnie błogosławi i pomnaża dobro, bo jest jego Źródłem.

Duszpasterze