OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA  DZIEWIĄTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

22  PAŹDZIERNIKA  2017 r.

„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga (Mt 22, 21)

1.        W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w środę – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie; a  w sobotę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2.        Dzisiaj:Niedziela Misyjna – po mszach członkowie Żywego Róż. zbierają ofiary do puszek na misje.

Dzisiaj jeszcze można się podpisać pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma chronić poczęte dzieci chore, a nie dopuszczać do ich zabicia. Tekst i wyjaśnienie ustawy w zakrystii.

3.        Zapraszam gorąco na rozpoczynające się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w naszej parafii we wtorek po mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach z tyłu kościoła.

4.        W piątek: próba scholii o godz. 1600 na plebanii (zapraszamy dzieci). Koronka i adoracja przed Najświętszym Sakramentem z okazją do spowiedzi w kościele o godz. 1700; a od 1730 różaniec.

5.        W sobotę: zbiórka ministrantów o godz. 1200 na plebanii.

6.        Za tydzień: Caritas będzie zbierać ofiary do puszek na ”chleb św. Antoniego” dla potrzebujących.

W związku z trwającym jubileuszem 100-lecia objawień w Fatimie, 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, został odnowiony akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgodnie z decyzją biskupa Edwarda Dajczaka, ten akt zostanie odnowiony w naszej diecezji 29 października, za tydzień, w czasie Diecezjalnej Niedzieli Różańcowej, w naszej parafii podczas nabożeństwa różańcowego ok. godz. 1550. Za tydzień będziemy mieli także zmianę czasu z letniego na zimowy.

7.   W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy według następującego planu:

Darłowodla wszystkich – w dni powszednie o godz. 1730; w niedziele ok. godz. 1550; dodatkowo dla dzieci: od poniedziałku do czwartku o godz. 1700. Przypominamy, że dzieci za chodzenie na Różaniec będą miały zorganizowany Bal Wszystkich Świętych 31 października –zaproszenia, będą rozdawane jutro na różańcu.

Cisowo: w niedziele – pół godziny przed Mszą świętą, w środy – po Mszy świętej.

8.        wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

9.        Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i  czwartek: 1600-1700 i w sobotę: 1000-1200.

10.   Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 21 d, e, f za przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 20 e, 22 a, b.

Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

11.   Na cele remontowe kościoła zebraliśmy 1885,74 zł. Po zliczeniu wiernych w zeszłą niedzielę, możemy podać, że 15,8 % było na mszach św. w naszej parafii, z tego 54,8 % u Komunii św.

12.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym polecamy m.in. o prawdziwym leczeniu bezpłodności, czyli naprotechnologii oraz o Bożych szaleńcach ewangelizujących w Szwecji. Na stolikach leżą też naklejki na znicze, o których jest mowa w „Liście do Parafian” – dla tych, którzy chcą przyjść w Dzień Zaduszny na nabożeństwo.

13.   Prosimy posłańców oraz wiernych o pomoc w zabraniu z zakrystii i rozniesieniu „Listu do Parafian”, w którym są też kartki na Wypominki – oraz informacja na temat Wypominków rocznych w naszym kościele, które będą odprawiane w III piątek miesiąca począwszy od grudnia (przed Najświętszym Sakramentem Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych – tą samą kartkę należy wtedy podpisać „roczne wypominki”).

14.   W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

15.   Do Boga należy stworzenie i czas, więc Jemu go powierzajmy i prośmy o błogosławieństwo.

Duszpasterze