OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYDZIESTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

            29  PAŹDZIERNIKA  2017 r.

«Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem». To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: «Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego» (Mt 22, 37-39)

1.        W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w środę – uroczystość Wszystkich Świętych; w czwartek – wspom­nienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; a w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza.

2.        Dzisiaj:Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odnowiony w naszej parafii po Sumie oraz podczas nabożeństwa różańcowego ok. godz. 1550.

Caritas zbiera ofiary na „chleb św. Antoniego”, czyli na pomoc ubogim po mszach świętych.

3.        Ostatnie nabożeństwa różańcowe w tym roku w kościele św. Gertrudy dla wszystkich dzisiaj ok. godz. 1550, jutro i pojutrze o godz. 1730; a dla dzieci: w poniedziałek i wtorek o godz. 1700.

4.        We wtorek: po różańcu dzieci, które przyniosły deklaracje, zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Wyjście wspólne z kościoła. Gdyby ktoś chciał dołożyć się do nagród i słodyczy, może to uczynić u księdza w zakrystii.

5.        Z tego względu spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w naszej parafii tym razem w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

6.        W środę: Uroczystość Wszystkich Świętych - msze święte będą odprawiane o godz. 830, 1000 oraz o 1200, a po niej procesja. W Cisowie o godz. 945, a po niej procesja na cmentarz.

7.        W czwartek: Msze św. o godz. 900 i 1800. Na mszę św. o godz. 1800 przynosimy znicz z wypisanym imieniem zmarłego (naklejki leżą na stolikach). Podczas mszy św. te znicze zapalimy od paschału (znaku obecności Chrystusa Zmartwychwstałego). Po zapaleniu ksiądz powie: „Idźcie i głoście, że…”, my odpowiemy: „…. (tu wypowiemy imiona zmarłych) żyją w Chrystusie”. Po mszy św. w procesji z parafią mariacką zaniesiemy zapalone znicze na groby naszych zmarłych. W Cisowie o 1600 msza św., wypominki i procesja ze  zniczami.

W tym tygodniu przypada 1. czw. miesiąca: od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, z okazją do spowiedzi, a o 1730 Nieszpory za zmarłych.

8.        W piątek (1. pt. miesiąca): proboszcz odwiedzi chorych od 1000; próba scholi o 1600 na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych śpiewających i grających), a od 1700 adoracja przed Najśw. Sakramentem z litanią do Bożego miłosierdzia oraz okazja do spowiedzi (przypominamy, że istotą praktyki pierwoszopiątkowej jest przyjęcie Komunii św., a nie spowiedź; jeżeli ktoś jest poza Darłowem to może pójść do spowiedzi i na mszę św. tam gdzie przebywa - rodziców prosimy, by pomogli w tym dzieciom); o godz. 1730 Wypominki.

9.        W sobotę: ks. Bogdan odwiedzi chorych od godz. 1000; zbiórka ministrantów o 1200 na plebanii.

10.    Biuro parafialne będzie czynne tylko we wtorek: 1600-1700 i w sobotę: 1000-1200.

11.    Za tydzień: zmiana tajemnic Żywego Różańca – w Darłowie po Sumie, w Cisowie przed Mszą. Zelatorzy mogą intencje odbierać w zakrystii.

12.    Wypominki w najbliższym tygodniu będziemy czytać OD PIĄTKU, o GODZ. 1730 według planu:

piątek – Tynieckiego, Kr. Jadwigi 7, Sami Swoi, WOP;

sobota – Kr. Jadwigi 5 i 9, Pułaskiego, Księżnej Anny.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za swoich zmarłych. W Cisowie czytamy pół godziny przed mszą. Wypominki składamy po mszach św. lub w kancelarii.

13.    Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 20 e, 22 a, b za przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców ul. Wieniawskiego 22 c, d.

Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie. Na cele misyjne zebraliśmy 709 zł.

14.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o tym kiedy uchodźca przestaje być uchodźcą, a staje się imigrantem. W „Ma-łym Gościu” dwustronny plakat oraz o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona i jak narysować portret?

15.    Kartki na Wypominki i „Listu do Parafian” z informacją na temat tzw. Wypominków rocznych z tyłu kościoła.

16.    Kino Bajka zaprasza na filmy pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica” we wtorek (31.10.2017 r.) oraz „Dwie Korony” o św. Maksymilianie M. Kolbem  tydzień później (7.11.2017 r.).

17.    Parafia z Koszalinazaprasza na Hutę Ducha Św., która odbędzie się w kościele Ducha Św., jutro o 19.00.

18.    Jako przygotowanie do kolejnego roku pt. „Jesteście napełnieni Duchem Świętym” zapraszamy na spotkanie o Duchu Świętym i walce duchowej prowadzone przez radomskiego egzorcystę i Koordynatora Odnowy, ks. S. Płusę w Czaplinku 18.11.20.17 r., w sobotę, w ramach Szkoły Ducha Św. Więcej informacji na plakacie.

19.    W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

Bóg kocha każdego z nas, wszystkich ludzi i wzywa do pomocy w zbawianiu dusz.

Duszpasterze