OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYDZIESTA  PIERWSZA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

5  LISTOPADA  2017 r.

 

„Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony” (Mt 23, 12)

1.        W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w czwartek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – wsp. św. Leona Wielkiego; w sobotę – wsp. św. Marcina z Tours.

2.        Dzisiaj: zmiana tajemnic Żywego Różańca – w Darłowie po Sumie, a w Cisowie przed mszą św. Zapraszamy na Nieszpory w intencji naszych zmarłych o godz. 1730.

3.        W poniedziałek: Nabożeństwo w intencji uzdrowienia w kościele mariackim od godz. 18.00.

4.         Zapraszam gorąco na rozpoczynające się Seminarium odnowy wiary w naszej parafii we wtorek po mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5.        W środę: msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas, a po niej spotkanie na plebanii.

6.        W czwartek: od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, z okazją do spowiedzi, a o 1730 Wypominki. Kręgu Biblijny o 1845 na plebanii.

7.      W piątek: próba scholi o 1600 na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych), a od 1700 adoracja przed Najśw. Sakramentem z litanią do Bożego miłosierdzia oraz okazja do spowiedzi; o godz. 1730 Wypominki.

8.        W sobotę: obchodzić będziemy 99. rocznicę odzyskania Niepodległości – msza św. w intencji ojczyzny w kościele mariackim o godz. 1200. Zapraszamy na mszę św. i miejskie obchody tego święta.

Spotkanie ministrantów i ich rodziców w sobotę o 1900 na plebanii.

9.        Za tydzień: kolejne spotkanie dzieci z klas  III  przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców na mszy św. o godz. 1100 w kościele św. Gertrudy i poświęcenie książeczek do nabożeństwa. Ta msza św. będzie odprawiona za dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje urodziny, imieniny lub rocznice Chrztu. Imiona dzieci można zgłaszać w zakrystii. Zapra­szamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z 1., 2. i 3. roku przygotowań po Sumie (ok. 1330).

10.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. o GPS-ie dla Kościoła, czyli o 25-leciu Katechizmu Kościoła Katolickiego;  o Niemcach migrujących do Polski. Jest również „Arka” o znakach życia wiecznego, czyli świętych, których ciała po śmierci pozostały w nienaruszonym stanie, oraz „Mały Gość” o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona i jak narysować portret?

11.    Niestety, nie znalazł się nikt z ul.Wieniawskiego 22 c, d, by przygotować kościół na dzisiaj;dzięku­ję za to p. Barbarze i p. Janowi, a paniom Śpiewak i Klekociuk za dekorację listopadową. O posprzątanie go na kolejną niedzielę prosimy parafian z ul. Wieniawskiego 23 a, b c. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

12.    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do udanego Balu Wszystkich Świętych: paniom katechetkom i rodzicom, paniom, które upiekły ciasta i państwu, którzy zafundowali część cukierków.

13.    Jako przygotowanie do kolejnego roku pt. „Jesteście napełnieni Duchem Świętym” zapraszamy na spotkanie o Duchu Świętym i walce duchowej prowadzone przez radomskiego egzorcystę i Koordynatora Odnowy, ks. S. Płusę w Czaplinku w przyszłą sobotę (18.11), w ramach Szkoły Ducha Św. Więcej informacji na plakacie.

14.    wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

15.    Biuro parafialne będzie czynne tylko we wtorek i czwartek: 1600-1700.

16.    Wypominki w najbliższym tygodniu będziemy czytać o godz. 1730 według planu:

a)        poniedziałek – Króla Eryka Pomorskiego czyli H. Sawickiej 1,3,5,7 i domki, Skłodowskiej-Curie;

b)        wtorek – Wieniawskiego 16, 18, 20 i 22;

c)         środa – Bema, Maczka, Hubala, Żwirki i Wigury, Plater i Skalskiego czyli Berlinga;

d)        czwartek – Wieniawskiego 21, św. Gertrudy, Szarych Szeregów, Polna, bez adresu i spoza parafii oraz Zakrzewo i Cisowo Dolne;

e)        piątek – Kr. Jadwigi 5 i 9, Pułaskiego, Ks. Anny;

f)          sobota – Tynieckiego, Kr. Jadwigi 7, Sami Swoi, WOP;

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za swoich zmarłych. W Cisowie czytamy zawsze pół godziny przed mszą św. Wypominki składamy po Mszach lub w kancelarii.

17.    Kino Bajka zaprasza na film pt. „Dwie Korony” o św. Maksymilianie M. Kolbem  we wtorek (7.11.2017 r.).

18.    W zakrystii można nabyć ostatnie kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

19.    Bóg kocha każdego z nas, wszystkich ludzi i wzywa do pomocy w zbawianiu dusz.

Duszpasterze