OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYDZIESTA  DRUGA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

12  LISTOPADA  2017 r.

 

„Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny” (Mt 25, 13)

1.        W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników, w piątek – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej; w sobotę – wsp. bł. Karoliny Kózkówny.

2.        Dziś: spotkanie dzieci z klas  III  przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców na mszy św. o godz. 1100 w kościele św. Gertrudy i poświęcenie książeczek do nabożeństwa. Dzisiaj również spotkanie kandydatów do bierzmowania z 1., 2. i 3. roku przygotowań po Sumie (ok. 1330).

Zapraszamy także na Nieszpory w intencji naszych zmarłych o godz. 1730.

3.        Zachęcam do udziału w Seminarium odnowy wiary w naszej parafii we wtorek po mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

4.        W środę: zapraszam na spotkanie Zespołu synodalnego na plebanii po mszy św. wieczornej.

5.        W czwartek: od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, z okazją do spowiedzi, a o 1730 Wypominki. Krąg Biblijny o godz. 1845 na plebanii.

6.        W piątek: próba scholi o 1600 na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych), o godz. 1630 zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 1630 na plebanii wraz z rodzicami (zachęcam do  zaangażowania się w doświadczenie Bożej pomocy młodych chłopaków), a od 1700 adoracja przed Najśw. Sakramentem z litanią do Bożego miłosierdzia oraz okazja do spowiedzi; o godz. 1730 Wypominki; a po mszy św. spotkanie katechetów na plebani.

7.        Za tydzień: w parafii będziemy gościć kleryka z drugiego roku, Mateusza Wasilewskiego, który podzieli się z nami życiem seminaryjnym i po mszach św. zbierać będzie ofiary na WSD.

Za tydzień: taca będzie tacą remontową.

8.        Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. o niezwykłości wiary katolickiej i prześladowaniu chrześcijan oraz o ideale mocnego mężczyzny. Jest również „Arka” o znakach życia wiecznego, czyli świętych, których ciała po śmierci pozostały w nienaruszonym stanie, oraz „Mały Gość” o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona i jak narysować portret?

9.        Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 23 a, b, c za przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę proszę mieszkańców O posprzątanie go na kolejną niedzielę prosimy parafian z ul. Wieniawskiego 23 d, e, f. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

10.    Biuro parafialne będzie czynne tylko we wtorek i czwartek: 1600-1700.

11.    Wypominki w najbliższym tygodniu będziemy czytać o godz. 1730 według planu:

a)        poniedziałek – Bema, Maczka, Hubala, Żwirki i Wigury, Plater i Skalskiego czyli Berlinga;

b)       wtorek – Wieniawskiego 21, św. Gertrudy, Szarych Szeregów, Polna, bez adresu i spoza parafii oraz Zakrzewo i Cisowo Dolne;

c)        środa – Kr. Jadwigi 5 i 9, Pułaskiego, Ks. Anny;

d)       czwartek – Tynieckiego, Kr. Jadwigi 7, Sami Swoi, WOP;

e)        piątek – Króla Eryka Pomorskiego czyli H. Sawickiej 1,3,5,7 i domki, Skłodowskiej-Curie;

f)         sobota – Wieniawskiego 16, 18, 20 i 22;

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za swoich zmarłych. W Cisowie czytamy zawsze pół godziny przed mszą św. Wypominki składamy po Mszach lub w kancelarii.

12.    Komunikat Prezydium KEP. Stąd za tydzień będzie można podpisać się pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma chronić poczęte dzieci chore. Tekst i wyjaśnienie ustawy w zakrystii.

13.    Dla tych zaś, którzy borykają się z syndromem poaborcyjnym Winnica Racheli organizuje pomoc – rekolekcje uzdrowienia. Więcej na plakacie w gablocie

14.    W zakrystii można nabyć ostatnie kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

15.    Bóg błogosławi i napełnia mądrością.

Duszpasterze