OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYDZIESTA  TRZECIA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

19  LISTOPADA  2017 r.

»Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana« (Mt 25, 21)

1.        W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek – wsp. św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek – wsp. Ofiarowania NMP; w środę – wsp. św. Cecylii (święto scholi i chórów kościelnych); w piątek – wsp. św. męczenników Andrzej Dung-Lac i Towarzyszy.

2.        Dziś: taca jest tacą remontową, a w parafii gościmy kleryka z drugiego roku, Mateusza Wasilewskiego, który po mszach św. zbierać będzie ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne.

Zapraszamy także na Nieszpory w intencji naszych zmarłych o godz. 1730.

Dzisiaj można jeszcze podpisać się pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma chronić poczęte dzieci chore. Tekst i wyjaśnienie ustawy w zakrystii.

3.        Zapraszamy na Nabożeństwo w intencji uzdrowienia w naszej parafii we wtorek o godz. 1800.

4.        W środę: parafian, którzy są w radzie kościoła filialnego w Cisowie zapraszam na spotkanie do Darłowa na plebanii po mszy św. wieczornej ok. 1845.

5.        W czwartek: od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, z okazją do spowiedzi, a o 1730 Wypominki. Krąg Biblijny o godz. 1845 na plebanii.

6.        W piątek: próba scholi o 1600 na plebanii (zapraszamy wszystkich chętnych), a zbiórka kandydatów na ministrantów też o godz. 1600 na plebanii (zachęcam do  zaangażowania się w Bożą pomoc przy ołtarzu). Od 1700 adoracja przed Najśw. Sakramentem z litanią do Bożego miłosierdzia oraz okazja do spowiedzi; a o godz. 1730 Wypominki. Po mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów na plebanii.

7.        Za tydzień: Cisowo - spotkanie dzieci z klas  III  przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców na mszy św. o godz. 945 w kościele i poświęcenie medalików.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, zaś Caritas będzie zbierać ofiary na „chleb św. Antoniego”.

8.        Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączony jest kalendarz ścienny ze św. Józefem. Jest również „Arka” m.in. o składanych obietnicach i o niewoli przesądów.

9.        Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wieniawskiego 23 d, e, f za przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę prosimy parafian z ul. M. Curie-Skłodowskiej 49/50. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

10.   Biuro parafialne będzie czynne tylko we wtorek i czwartek: 1600-1700.

11.   Wypominki w najbliższym tygodniu będziemy czytać o godz. 1730 według planu:

a)        poniedziałek – Kr. Jadwigi 5 i 9, Pułaskiego, Ks. Anny;

b)       wtorek – Tynieckiego, Kr. Jadwigi 7, Sami Swoi, WOP;

c)        środa – Króla Eryka Pomorskiego czyli H. Sawickiej 1,3,5,7 i domki, Skłodowskiej-Curie;

d)       czwartek – Wieniawskiego 16, 18, 20 i 22;

e)       piątek – Bema, Maczka, Hubala, Żwirki i Wigury, Plater i Skalskiego czyli Berlinga;

f)         sobota – Wieniawskiego 21, św. Gertrudy, Szarych Szeregów, Polna, bez adresu i spoza parafii oraz Zakrzewo i Cisowo Dolne;

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za swoich zmarłych. W Cisowie czytamy zawsze pół godziny przed mszą św. Wypominki składamy po Mszach lub w kancelarii.

12.  W zakrystii można nabyć ostatnie kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

13.   Bóg błogosławi nas i pomnaża nasze talenty – przyjmijmy je z wdzięcznością.

Duszpasterze