OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

26  LISTOPADA  2017 r.

»Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili« (Mt 25, 40)

1.        W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.

2.        Dzisiaj: przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, a zatem po każdej mszy św. będzie jego odnowienie w krótkiej modlitwie, a po sumie uroczyste.

Caritas będzie zbierać ofiary na „chleb św. Antoniego” po każdej mszy św.

Zapraszamy także na Nieszpory w intencji naszych zmarłych o godz. 1730.

3.        We wtorek kolejne spotkanie w ramach Seminarium odnowy wiary po mszy św. wieczornej.

4.        W czwartek: od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, z okazją do spowiedzi, a o 1730 Wypominki. Krąg Biblijny o godz. 1845 na plebanii.

5.        W piątek (pierwszy miesiąca): proboszcz odwiedzi chorych od godz. 1000; próba scholi o 1600 na plebanii, a zbiórka kandydatów na ministrantów też o godz. 1600 w kościele (zachęcam chłopaków do  zaangażowania się w Bożą pomoc przy ołtarzu). Od 1700 adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie z litanią do Bożego miłosierdzia oraz okazja do spowiedzi św.

6.        W sobotę (pierwszą miesiąca): Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po porannej mszy św., a od godz. 1000 ks. Bogdan odwiedzi chorych.

7.        Za tydzień:To będzie już pierwsza niedziela Adwentu: od poniedziałku roraty – czas najwyższy, aby rozpocząć robienie lampionów dla dzieci. Szkolne Koło Caritas zacznie rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (ofiara tym razem trochę urosła za małą - 10 zł, za dużą - 20 zł).

Zmiana tajemnic Żywego Różańca: w kościele parafialnym po Sumie, a w Cisowie pół godziny przed Mszą świętą. Intencje Zelatorzy mogą odebrać dzisiaj.

8.        Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny; o krajach, które będzie odwiedzał papież Franciszek oraz  o tym dlaczego w czasie mszy św. nie należy robić zdjęć.

9.        Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. M. Curie-Skłodowskiej 49/50 za przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę prosimy parafian z ul. O. Damiana Tynieckiego 7-21, Okrężnej 23-25, Szkolnej, czyli była WOP. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

10.   Na Wyższe Seminarium Duchowne zebraliśmy 1738,55 zł, a na tacę remontową 1524,82 zł.

11.   Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek: 1600-1700, a w sobotę: 1000-1200.

12.   Wypominki za zmarłych czytamy do końca miesiąca o godz. 1730 według planu:

a)        poniedziałek – Króla Eryka Pomorskiego czyli H. Sawickiej 1,3,5,7 i domki, Skłodowskiej-Curie;

b)       wtorek – Wieniawskiego 16, 18, 20 i 22;

c)        środa – Bema, Maczka, Hubala, Żwirki i Wigury, Plater i Skalskiego czyli Berlinga;

d)       czwartek – Wieniawskiego 21, św. Gertrudy, Szarych Szeregów, Polna, bez adresu i spoza parafii oraz Zakrzewo i Cisowo Dolne;

W Cisowie czytamy zawsze pół godziny przed mszą św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za swoich zmarłych. Msza za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach będzie odprawiona w Darłowie w czwartek o 1800, a w Cisowie w środę o 1700.

13.   W zakrystii można nabyć jeszcze kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

14.   Niechaj Jezus Chrystus Króluje w naszych sercach i nam błogosławi.

Duszpasterze