OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIERWSZA  NIEDIELA  ADWENTU

3  GRUDNIA  2017 r.

 

„Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie.” (Mk 13, 34)

1.        W liturgii Kościoła: w czwartek – wsp. św. Ambrożego; w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2.        Dzisiaj: Zmiana tajemnic Żywego Różańca: w Darłowie po Sumie, a w Cisowie pół godziny przed Mszą św.

Caritas zbiera ofiary na „Chleb św. Antoniego”, tym razem na paczki dla ubogich w ramach św. Mikołaja, Szkolne Koło Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po każdej mszy św. (ofiara „trochę urosła”: za małą - 8 zł, za dużą - 20 zł).

3.        Od jutra rozpoczynamy Roraty. Będziemy je odprawiać w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 1800, w soboty o godz. 700 – po nich zapraszamy na poczęstunek na plebanii. Panie, które chciałyby upiec ciasto na ten poczęstunek, prosimy o deklaracje u księży. W Cisowie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1700. Dzieci zapraszamy z lampionami, a dorosłych ze świecami – to znak naszego oczekiwania na Zbawiciela – Światło świata. A w ramach Rorat dzieci będą przeżywać:

- konkurs na najpiękniejszy lampion wykonany samodzielnie i noszony na Roraty;

- serduszka z intencjami modlitwy, z których będą losowane figurki św. Józefa pielgrzymujące po domach;

- dobre uczynki, które zamienimy na sianko do żłobka;

- konkurs wiedzy z rorat, podsumowujący pytania z tygodnia - w każdą sobotę.

4.        W Adwencie, z powodu całej otoczki Rorat, nie będzie nabożeństw we wtorek i środę.

5.        W poniedziałek: Nabożeństwo w intencji uzdrowienia w kościele mariackim od godz. 18.00.

6.        We wtorek kolejne spotkanie w ramach Seminarium odnowy wiary po mszy św. wieczornej na plebanii.

7.        W środę: msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas, a po niej spotkanie na plebanii.

8.        W czwartek (pierwszy miesiąca): od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, z okazją do spowiedzi. Krąg Biblijny o godz. 1845 na plebanii, a po mszy św. wieczornej zapraszam na plebanię Posłańców po odbiór opłatków wigilijnych.

9.        W piątek: uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP w parafii obchodzić będziemy w Darłowie: o 1100 msza św. i adoracja Najświęt­szego Sakramentu, która zastąpi wieczorną, i o 1800 – msza św. (porannej mszy o 700 nie będzie); w Cisowie o 1700 – msza św.; tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Próba scholi o 1600 na plebanii, a zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 1600 w kościele. Tego dnia oraz w sobotę Caritas Parafii będzie zbierać żywność na paczki dla ubogich w Biedronce przy Al. Wojska Polskiego. Zapraszamy do zakupów i podzielenia się żywnością.

10.    W sobotę: zbiórka ministrantów o godz. 12.00 na plebanii.

11.    Za tydzień: na mszy św. o godz. 1100 poświęcenie ufundowanych przez parafię medalików dla dzieci z klas trzecich, które w tym roku wpisały się do przygotowania się do I Komunii św. Po mszy spotkanie z rodzicami i dziećmi na plebanii. Ta msza św. będzie odprawiona za dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje urodziny, imieniny lub rocznice Chrztu. Imiona dzieci można zgłaszać w zakrystii. Po mszach będziemy zbierać do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz do południa będą rozprowadzane Kalendarze przez Skautów Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacji Skautów Europy. Zebrane pieniądze będę przekazane na działanie 1. Drużyny Sławieńskiej.

12.    Dziękujemy p. Dydynie za pomoc przy plebanii oraz paniom: Klekociuk, Kwiatosz-Kalinowskiej i Śpiewak za dekorację adwentową, a także panu Kalinowskiemu za poprawę oświetlenia. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie, również przygotowując dekorację.

13.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie jak to wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety. Jest też "Mały Gość" z lampionem o drużynie pożarniczej, w której strażakami są dzieci oraz  „Droga” dla młodzieży i „Nasza Arka”.

14.    Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. O. Damiana Tynieckiego 7-21, Okrężnej 23-25, Szkolnej, czyli była WOP za przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę prosimy parafian z ul. M. Skłodowskiej- Curie 44-48, św. Gertrudy.Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

15.    wolne intencje mszy św., które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

16.    Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek: 1600-1700, a w sobotę: 1000-1200.

17.    W zakrystii można nabyć jeszcze kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

18.    Adwent to czas przygotowania na przyjście Pana.

 

Duszpasterze

http://www.parafiawielowies.pl/obrazki/obrazgertruda.jpg