OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA  NIEDIELA  ADWENTU

10  GRUDNIA  2017 r.

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” (…) Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym” (Mk 1, 3. 8)

1.        W liturgii Kościoła: w środę – wsp. św. Łucji; w czwartek – wsp. św. Jana od Krzyża.

2.        Dzisiaj: zapraszamPosłańców do zakrystii po odbiór opłatków wigilijnych i listu do parafian. Na mszy św. o godz. 1100 poświęcenie ufundowanych przez parafię medalików dla dzieci z klas trzecich, które w tym roku wpisały się do przygotowania się do I Komunii św. Po mszy spotkanie z rodzicami i dziećmi na plebanii. Po Sumie na plebanii spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.Po mszach będziemy zbierać do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Szkolne Koło Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po każdej mszy św. (ofiara „trochę urosła”: za małą - 8 zł, za dużą - 20 zł).

3.        Roraty odprawiamy w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 1800, w soboty o godz. 700 – po nich zapraszamy na poczęstunek na plebanii. Panie, które chciałyby upiec ciasto na ten poczęstunek, prosimy o deklaracje u księży. W Cisowie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1700.

4.        We wtorek: Nabożeństwo uwielbienia Boga i naszego uzdrowienia w naszym kościele od godz. 1800.

5.        W środę: spotkanie katechetów po mszy św. na plebanii.

6.        W czwartek: swoje urodziny obchodzi ks. Bogdan i w jego intencji będzie odprawiona msza św. o godz. 1800, a od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, z okazją do spowiedzi. Krąg Biblijny o godz. 1845 na plebanii.

7.        W piątek:próba scholi o 1600 na plebanii, a zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 1600 w kościeleGodzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 1700, z okazją do spowiedzi św., a o 1800 msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach w Darłowie.

8.        W sobotę: ks. Bogdan odwiedzi swoich chorych od godz. 1000Zbiórka ministrantów o godz. 1200.

9.        Za tydzień: trzecia niedziela miesiąca, a zatem taca przeznaczona będzie na cele remontowe. Rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Igor Mackiw. Szczegółowy program podamy za tydzień. Osoby, które zamówiły msze św. w przyszły poniedziałek i wtorek prosimy do zakrystii.

10.   Organizujemy wyjazd na młodzieżowe Czuwanie Adwentowe w następną sobotę (23.12) na godz. 2000 do koszalińskiej  katedry i zapraszamy nie tylko kandydatów do bierzmowania, ale całą młodzież. Więcej informacji i zgłoszenia u księży.

11.   Dziękujemy członkom Caritas parafialnego i szkolnego oraz darczyńcom za zebraną żywność na paczki dla ubogich w Biedronce 8. i 9. grudnia.

12.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. kolejny odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie oraz argumenty profesora ekonomii, który przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele oraz o skarbie dla parafii jakim jest organista. Jest też "Mały Gość" z lampionem oraz  „Droga” dla młodzieży i „Nasza Arka” o Niepokalanym poczęciu NMP.

13.   Niestety, nie znalazł się nikt z ul.M. Skłodowskiej-Curie 44-48 i św. Gertrudy, by przygotować kościół na dzisiaj. O posprzątanie go na kolejną niedzielę prosimy parafian z ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Ks. J. Popiełuszki, Fiołkowej, Nagietkowej, Chabrowej, Malwowej, Sportowej (parzyste), Turystycznej i Alei Jana Pawła II.Bóg zapłać tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.

14.   Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek: 1600-1700, a w sobotę: 1000-1200.

15.   W zakrystii można nabyć jeszcze kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

16.   Będą rozprowadzane Kalendarze przez Skautów Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacji Skautów Europy dziś do południa na rzecz 1. Drużyny Sławieńskiej.

17.   Nawracajmy się do Pana całym sercem i całą duszą.

Duszpasterze