OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA  NIEDIELA  ADWENTU

17  GRUDNIA  2017 r.

 

 

 „Duch Pański nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim (Iz 61, 1)

 

1.        Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Igor Mackiw, proboszcz w Bińczu.

 

Plan rekolekcji (także w gablocie i na stronie internetowej): Darłowo: niedziela – msza  św. z nauką: 830, 1100, 1230, 1500, 1800; poniedziałek, wtorek i środa – msza św. z nauką o 900 i 1700 (roraty), 1900; spowiedź św. głównie we wtorek od godz. 800 , 1600 i 1800. Cisowo: niedziela – msza  św. z nauką o 945; poniedziałek i wtorek – msza św. z nauką o 1800, spowiedź św. – we wtorek od 1730. Skorzystajmy z tych rekolekcji i dajmy szansę i czas na działanie Pana, który do nas przychodzi i działa w mocy Ducha Św.

 

2.        Dzisiaj: trzecia niedziela miesiąca, a zatem taca przeznaczona będzie na cele remontowe.

 

3.        We wtorek: wypada 19 grudnia a zarazem dzień adoracji wieczystej Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej parafii. Będziemy wdzięczni wszystkim (liczymy zwłaszcza na Żywy Różaniec, Posłańców i Caritas) za wpisanie się na określone godziny między 10-tą a 17-tą, by Pan Jezus ani przez chwilę nie był sam.

 

Tego dnia na msze święte można przynosić żywność na paczki świąteczne dla najuboższych i ofiarować je w czasie procesji z darami.torby Caritas do odebrania w zakrystii, które w całości lub części można wypełnić darami i przynieść na procesję wtorkową.

 

4.        Roraty w tym tygodniu odprawiamy w kościele parafialnym od poniedziałku do środy o godz. 1700, w czwartek o 1800 (dzieci przynoszą wypełnione plansze adwentowe), a w piątek o godz. 1800 – nagradzanie za sumienność; w sobotę o godz. 700 zakończenie rorat. W Cisowie w piątek o godz. 1700.

 

5.        We wtorek: Agapa wigilijno – opłatkowa Odnowy w Duchu Świętym rozpoczęta mszą św. o godz. 1900.

 

6.        W czwartek: od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, z okazją do spowiedzi. Spotkanie wigilijno-opłatkowe dla  dziewcząt ze scholi, ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami o 1900 na plebanii.

 

7.        W piątek: Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 1700.

 

8.        Za tydzień: IV niedziela Adwentu wypada w wigilię Bożego Narodzenia; jednak msze św. pasterskie o 2200 i tym bardziej o północy nie czynią zadość uczestnictwa w niedzielnej mszy św., dlatego zapraszamy na msze św. do naszych kościołów do południa: w Darłowie - o 830, 1100, 1230; w Cisowie o 945. Obłóczyny nowych ministrantów na mszy św. o 1100. Pamiętajmy o zwyczajowym powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych w wigilię, choć to niedziela. Wieczerza wigilijna powinna być też bezalkoholowa. Opłatki ciągle są do nabycia w zakrystii. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 

9.        Jeszcze można się wpisać na organizowany przez parafię wyjazd na młodzieżowe Czuwanie Adwentowe w tą sobotę (23.12) na godz. 2000 do koszalińskiej  katedry. Więcej informacji i zgłoszenia u księży.

 

10.    Burmistrz Darłowa zaprasza na Wieczór Wigilijny w czwartek (21.12) o 1700 w Hali Sportowej Zespołu Szkół przy ul. Chopina 4.

 

11.    Dziękujemy pp. Rymar, Bagnuckiej i Brzozowskiej za upieczenia ciast na poczęstunek po sobotnich roratach.

 

12.    Na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 442,36. Zostały jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które rozprowadza Szkolne Koło Caritas po każdej mszy św. małe po 8 i duże po 20 zł.

 

13.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. o św. Józefie, który ukazuje, że aktywne życie w świecie i głębokie życie wewnętrzne może iść w parze. Jest też "Mały Gość" z lampionem i „Droga” dla młodzieży.

 

14.    Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego za przy­go­towanie kościoła na dzisiaj. O po­sprzątanie kościoła w piątek na Święta BN proszę członków Rady Duszpasterskiej, Posłańców, Caritas i Żywy Różaniec. Proszę też, by zorganizować się do oprawienia choinek, a parafian z filii o zorganizowanie również transportu spod kościoła parafialnego.

 

15.    Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w czwartek: 1600-1700 i w sobotę: 1000-1200.

 

16.    Można na Internecie zobaczyć nową stronę parafii i wskazać co jeszcze można na niej poprawić: parafia-darlowo.racerit.com (adres w gablocie).

 

17.    Siostry Szensztackie zapraszają na Świąteczny Koncert Charytatywny w Filharmonii Koszalińskiej na rzecz budowy Domu Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej 30 grudnia o godz. 1800 Info w gablocie.

 

18.    W zakrystii można nabyć jeszcze kalendarze diecezjalne oraz Odnowy w Duchu Św. na 2018 rok.

 

19.    Otwórzmy serca przygotowane na przyjście Pana.

 

Duszpasterze