OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIERWSZA  NIEDZIELA  PO  BOŻYM NARODZENIU

ŚWIĘTO  ŚWIĘTEJ  RODZINY:  JEZUSA,  MARYI  I  JÓZEFA

31 grudnia 2017 r.

 

 

 „A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek prawy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. (…) Symeon zaś błogosławił Ich.(Łk 2, 25. 34)

 

1.        W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, we wtorek – wspomnienie śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Na­zjanzu; a w sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego (tzw. Trzech Króli).

 

2.        Dzisiaj: święto świętej Rodziny: odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Darłowie o 12:30, a w Cisowie o 9:45; nabożeństwo na zakończenie roku w kościele parafialnym na mszy św. o 18:00.

 

3.        W poniedziałek:Nowy Rok, a liturgicznie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane, tzn. że mamy obowiązek uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. Msze Święte w tym dniu w Darłowie o godzinie 8:30, 11:00, 12:30, 15:00 i 18:00, a w Cisowie o godz. 11:00. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

 

4.        We wtorek: nabożeństwo ku czci św. Gertrudy, a po nim spotkanie Odnowy w Duchu Św. w kościele.

 

5.        W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o 19:00 – spotkanie Caritas. Zapraszam wszystkich na przygotowanie paczuszek z kredą.

 

6.        W czwartek (1. czw. miesiąca): od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.

 

7.        W piątek (1. pt miesiąca): ks. proboszcz odwiedzi chorych z komunią św. od godz. 10:00. Zbiórka ministrantów o godz. 15:00, a od 17:00 – Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem zakończona nabożeństwem do NSPJ.

 

8.        W sobotę: święto Trzech Króli Msze święto odprawiamy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy będzie poświęcenie kredy i kadzidła, które można będzie wziąć do domu wraz z kawałkiem węgielka. Dzięki węgielkowi okadzamy mieszkanie, a kredą piszemy na drzwiach C+M+B 2018 (lub K+M+B 2018). Taca tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne, a zwyczajowa ofiara składana przy braniu kredy – dla Caritas, jako zwrot kosztów produkcji paczuszek i na pomoc ubogim. Po Sumie zapraszamy na czuwanie przy żłóbku ze śpiewem kolęd, prowadzone przez naszą młodzież, a popołudniu na Orszak Czterech Króli – zbieramy się o 15.15 przy naszym kościele, żeby po otrzymaniu korony ruszyć w kierunku zamku i kościoła mariackiego.

 

9.        Za tydzień: święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu przynosimy świece na każdą mszę św., by podziękować za nasz chrzest św. Ten dzień kończy okres Bożego Narodzenia, ale kolędy śpiewamy do święta Ofiarowania Pańskiego. Na Mszy o 11:00 poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do 1. Komunii oraz spotkanie na plebanii. Zmiana tajemnic Żywego Różańca: w Cisowie pół godziny przed Mszą świętą, a w kościele parafialnym o godz. 15:00, a po niej spotkanie opłatkowe na plebanii. Intencje Zelatorzy mogą odebrać dzisiaj.

 

10.    Sprzątanie świątyni: Bóg zapłać parafianom z ul. E. Plater 11–19, 16a – 20. O zadbanie o kościół przed przyszłą niedzielą prosimy mieszkańców ul. E. Plater 3–9, Maczka. Parafianom z filii dziękujemy za troskę o kościół filialny.

 

11.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, "Małego Gościa" i „Droga”.

 

12.    wolne intencje mszy św. w tym tygodniu, nawet w Nowy Rok i niedziele.

 

13.    Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek w g. 14-15 i czwartek po mszy św. wieczornej.

 

14.    Już rozpoczęliśmy doroczną wizytę duszpasterską, czyli tzw. kolędęW dzień powszedni kolędę rozpoczynamy o godz. 1530, a w soboty o 1200. Plan na ten tydzień:

 

a)      wtorek, 2.01 – ① Króla Eryka Pom. (H. Sawickiej) 3 e, d; 1 e, ② ul. Króla Eryka Pomorskiego 1 b, c, d;

 

b)     środa, 3.01 – ① i ② Kopań;

 

c)      czwartek, 4.01 – ① ul. Króla Eryka Pomorskiego 1 a, Księżnej Anny 1, ② Księżnej Anny 3;

 

d)     piątek, 5.01 – ① ul. Królowej Jadwigi 7 d, e; ② Królowej Jadwigi 9.

 

15.    Proszę dalej o pomoc w doskonaleniu nowej strony internetowej parafii parafia-darlowo.racerit.com (adres strony w gablocie).

 

16.    Bóg błogosławi nas i nasze rodziny.

 

Duszpasterze